تعاریف و اصطلاحات

شرایط جدید ثبت نام کنندگان انتخابات ریاست جمهوری، مجوز شورای نگهبان به فرماندهان عالی نیروهای مسلح، حداقل سن 40 سال است

خبرنگاران : آیین نامه جدید شرایط ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان مطرح و تصویب و به این وزارت خانه ابلاغ شده است.

5 خرداد 1400

نگفتیم پول مسافر را برنگردانند

ایسنا/ معاون گردشگری گفت که نگفتیم پول مسافر را برنگردانند و بخشنامه ای با این مضمون را ابلاغ نکرده ایم.

26 فروردین 1400

آشنایی با مبدل حرارتی صفحه ای

همانطور که می دانید یکی از مهمترترین و کاربردی ترین انواع مبدل در صنایع مختلف مبدل حرارتی صفحه ای (Plate & Frame) می باشد.

24 فروردین 1400

عیدی نوروز 1400 رئیس جمهور چیست؟ ، سناریوهایی که کمرنگ شدند

به گزارش خبرنگاران، عیدی نقدی رئیس جمهور به مردم چقدر ممکن است؟ چقدر این سناریو محتمل به نظر می رسد؟

15 فروردین 1400

روش های درمانی شکل غیرطبیعی گوش نوزاد چیست؟

شکل گوش نوزاد در ابتدای تولد ممکن است غیرطبیعی و دارای برجستگی باشد که معمولاً با گذشت زمان بهبود می یابد، ولی گاهی پزشک برای درمان آن و برگشتن شکل گوش ها به حالت طبیعی، آتل گوش را تجویز می کند.

7 بهمن 1399

بیماری تب کنگو چیست؟ علایم

تب کنگو یا تب کریمه کنگو (CCHf)، همراه با تب و لرز شدید و خونریزی است. تب کنگو از راه دام، گزش کنه آلوده یا تماس خونی فرد بیمار منتقل میشود.

15 آذر 1399

دلیل احساسات ضد بایدن در ترکیه چیست؟

بسیاری از رسانه های حامی دولت ترکیه از وقتی که جو بایدن به عنوان نامزد حزب دموکرات آمریکا انتخاب شد در گزینش او تشکیک نموده اند و به نظر می رسد که خیلی از آن ها ترجیح می دهند که ترامپ یک دور دیگر هم رئیس جمهوری بماند.

25 آبان 1399

کرونای طولانی؛ چرا علائم ِ بعضی ها بهبود پیدا نمی کنند؟

مسائل سلامت روان از جمله افسردگی، اضطراب و مِه آلودگی فکر هم گزارش شده است. این ها تاثیر منفی شدیدی بر کیفیت زندگی افراد می گذارند. جید گری-کریستی، یکی از مبتلایان به کرونای طولانی می گوید: چنین خستگی ای را قبلا تجربه نکرده بودم.

23 آبان 1399

آرورا یا شفق قطبی چه وقت رخ می دهد؟

حتما بارها تصاویر زیبایی از نورهای درخشان و خوش رنگی که در آسمان شب ظاهر می شوند را دیده اید. این نورهای زیبا شفق قطبی نامیده می شوند. تماشای شفق های قطبی از نزدیک ممکن است آرزوی خیلی از مردم باشد.

9 مهر 1399

معنای کم شدن ظرفیت حوزه های کنکور تا 20 درصد چیست؟

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: هیاتی 13 نفره که شامل تعدادی از نمایندگان مجلس و وزارت بهداشت است برای نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری کنکور سراسری تشکیل می گردد.

5 مهر 1399

جهانگردی بدون بلیط در دوران بیداد قیمت دلار و تورم اقتصادی

ایسنا/ جهانگردی بدون بلیط در دوران بیداد قیمت دلار و تورم اقتصادی می تواند با مینی ورلدها امکان پذیر گردد.

17 شهریور 1399

گزارش رادیو چین از ماهیت واقعی کوشش های آمریکا برای دخالت در هنگ کنگ

آمریکایی ها با هدف جلوگیری از تصویب قانون امنیت ملی در هنگ کنگ، دقیقاً یک روز قبل از تصویب این قانون در کمیته دائمی مجلس ملی نمایندگان خلق چین، تهدید کردند که صادرات تجهیزات دفاعی به هنگ کنگ را متوقف می نمایند.

9 شهریور 1399

اعلام فرایند صعودی ضریب اشغال تاسیسات گردشگری در سمنان

ایسنا/ براساس سخنان سرپرست معاونت گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، فرایند صعودی ضریب اشغال تاسیسات گردشگری در سمنان مشاهده می شود.

26 مرداد 1399

نکات مهم سفر به ژاپن که شاید ندانید

اگر رویای سفر به ژاپن را دارید و می خواهید برای تعطیلات خود در این کشور برنامه ریزی کنید، در این نوشتار راهنمای سفر را که شامل تمامی نکات مهم سفر به ژاپن است، در اختیارتان می گذاریم. از غذاهایی که می بایست در سفر به این کشور بچشید تا مقدار بودجه ای که برای...

24 خرداد 1399