اینتل و AMD مجوزهای لازم برای فروش پردازنده به هوآوی را به دست آوردند

به گزارش وبلاگ املاکیا، به تازگی دو شرکت اصلی فراوری پردازنده آمریکایی یعنی شرکت های AMD و Intel پیروز به کسب مجوز مورد احتیاج دولت ایالات متحده آمریکا برای همکاری با هوآوی شده اند. شرکت اینتل توانسته این مجوز را به دست بیاورد. این اتفاق از این حیث حائز اهمیت است که می تواند آغازی برای آغاز مجدد همکاری هوآوی با فراوریکنندگان بین المللی مانند شرکت های دیگر سازنده چیپ ست نظیر کوالکام (Qualcomm) باشد.

اینتل و AMD مجوزهای لازم برای فروش پردازنده به هوآوی را به دست آوردند

در روز 23 سپتامبر 2020 و پس از برگزاری رویداد Huawei Connect، گو پینگ (Guo Ping) یکی از مدیران هوآوی اعلام نمود که این شرکت چیپ های کافی برای عملیات B2B خود (شامل راه اندازی شبکه تجاری 5G) را در اختیار دارد. پینگ در ادامه گفت: من درک می کنم که تامین کنندگانی مثل کوالکام در حال ارائه درخواست برای دریافت مجوزهای ایالات متحده هستند؛ مجوزهایی که به آنها اجازه می دهد روابط شان با هوآوی را ادامه دهند. در صورتی که کوالکام بتواند مجوزهای لازم برای فروش چیپ ست هایش به هوآوی را بگیرد، ما تمایل داریم از چیپ های کوالکام در گوشی های هوشمندمان استفاده کنیم.

بنابر گزارش های رسیده اکنون مدتی است که شرکت کوآلکام اقدام لازم برای دریافت مجوز از دولت ایالات متحده را انجام داده است. برای این منظور گفتگوهای دوطرفه شروع شده که در آینده نزدیک اطلاعات بیشتری از آن به گوش خواهید رسید. همچنین شرکت AMD نیز تقاضای مجوزهای بیشتری را داشته تا بتواند علاوه بر هواوی با دیگر شرکت های چینی نیز همکاری کند.

به غیر از شرکت های آمریکایی، پیش از این نیز بسیاری از شرکت های دیگر نظیر شرکت چینی Semiconductor Manufacturing International Corporation، شرکت کره ای SK Hynix و شرکت تایوانی MediaTek نیز در اقدامی جداگانه، برای دریافت مجوزهای لازم اقدام نموده اند.

اما نکته پایانی اینکه در صورت ادامه این مسائل تعداد زیادی از شرکت های چینی تمرکز خود را بر تحقیق و توسعه چیپ ست ها قرار خواهند داد و شاید نه در کوتاه مدت ولی قطعا به تدریج به این فناوری دست خواهند یافت.

2121

منبع: خبرآنلاین

به "اینتل و AMD مجوزهای لازم برای فروش پردازنده به هوآوی را به دست آوردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینتل و AMD مجوزهای لازم برای فروش پردازنده به هوآوی را به دست آوردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید