اهرم فشار در سینما معنا ندارد، سازمان سینمایی به صاحبان فیلم برای مشارکت در اکران تسهیلات بدهد

به گزارش وبلاگ املاکیا، یک تهیه کننده سینما معتقد است که سازمان سینمایی باید با دادن تسهیلات به صاحبان فیلم ها آن ها را به حضور در اکران پس از بازگشایی سینماها ترغیب کند.

اهرم فشار در سینما معنا ندارد، سازمان سینمایی به صاحبان فیلم برای مشارکت در اکران تسهیلات بدهد

سعید سعدی در تبادل نظر با خبرنگار حوزه سینمایی گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری وبلاگ املاکیادرباره مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر بازگشایی سالن های سینما از اول تیرماه با شرط ظرفیت 50 درصد و رعایت کامل پروتکل ها گفت: من به همراه همکارانم در انجمن صنفی کارفرمایی مؤسسات پخش در حال رایزنی هستیم تا در روندی منطقی، تهیه نمایندگان راغب شوند با درنظرگرفتن شرایط اعلام شده فیلم های خود را اکران نمایند.

وی اظهار کرد: طبیعی است که تهیه نماینده یا سرمایه گذاری که به فروش فیلم امید زیادی دارد، به راحتی راضی نمی گردد که تنها با 50 درصد از ظرفیت سالن، فیلم خود را اکران کند

تهیه نماینده فیلم مغزهای کوچک زنگ زده بیان کرد: با سازمان سینمایی صحبت نموده ایم تا برای تهیه نمایندگانی که فیلم هایشان را در این مقطع اکران می نمایند امتیازات و یا حتی سوبسیدهایی در نظر گرفته گردد تا آنها هم از این بابت نگرانی کمتری داشته باشند.

سعدی در ادامه اضافه کرد: امیدوارم این تعامل شکل بگیرد و چرخه فیلم از این رکود چهارماهه خارج گردد چرا که در این بازه طولانی که سینماها تعطیل بودند، خسارات زیادی به سینماداران و کارکنان آن وارد شد.

وی توضیح داد: فیلم های زیادی پشت خط اکران مانده اند که باید روی پرده بروند و دیده شوند تا فیلمسازان و تهیه نمایندگان برای تولیدات بعدی انگیزه و انرژی داشته باشند.

سعدی درباره این موضوع که سازمان سینمایی تا چه اندازه می تواند برای ملزم کردن تهیه نمایندگان به اکران فیلم هایشان از شیوه های الزام آور و یا حتی تنبیهی استفاده کند نیز گفت: اهرم فشار در عالم سینما معنا و کاربردی ندارد. باید راهکارهایی را پیدا کنیم که فیلم های پرفروش هم وارد اکران شوند و این نیازمند تعامل است و نه دستور و بخشنامه. حمایت از فیلم ها و دادن تسهیلاتی در حوزه تبلیغات به مالکان فیلم ها و سینماداران باعث می گردد تا کارهایی که به گیشه رونق می دهند نیز وارد جریان اکران شوند.

این تهیه نماینده سینما و تلویزیون در ادامه اضافه کرد: علاوه بر بحث اکران و پخش فیلم، باید موضوع تولیدات سینمایی را هم در نظر بگیریم. از آنجایی که سال جاری چرخه اقتصادی سینمای ایران وضعیتی خوبی ندارد و با توجه به زمان به جامانده تا جشنواره فیلم فجر باید همه عوامل و اهالی سینما همکاری نمایند تا تولیدات سینمایی با کمترین هزینه و در کمترین زمان ممکن به نتیجه برسند البته در این میان نقش بازیگران مطرح و سوپراستارها مهم تر است چرا که عوامل فنی و پشت صحنه معمولاً دستمزدهای کمتری می گیرند.

وی اضافه کرد: در هر حال همه باید همکاری و همیاری کنیم تا این شرایط سخت تمام گردد و این موضوع هم باید داوطلبانه باشد و با زور و اجبار کاری پیش نمی رود.

4104/پ

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "اهرم فشار در سینما معنا ندارد، سازمان سینمایی به صاحبان فیلم برای مشارکت در اکران تسهیلات بدهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهرم فشار در سینما معنا ندارد، سازمان سینمایی به صاحبان فیلم برای مشارکت در اکران تسهیلات بدهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید