یزدانی: فقط برای کسب دومین طلای المپیک کوشش می کنم خبرنگاران

به گزارش وبلاگ املاکیا، قهرمان کشتی آزاد دنیا و المپیک گفت: هر سئوالی از من می گردد با کمال میل جواب می دهم و اگر کمکی از دستم برآید انجام می دهم.

یزدانی: فقط برای کسب دومین طلای المپیک کوشش می کنم خبرنگاران

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ املاکیا، کسب 2 مدال طلا در کشتی، افتخاری است که تا به امروز کسب نشده و خواسته جامعه کشتی این است تا این افتخار را در کشتی ببینند. حسن یزدانی قهرمان المپیک و جهان بعد از پیروزیت در مسابقه انتخابی درون اردویی 86 کیلو با بیان این مطلب به سایت فدراسیون کشتی، در خصوص این که اگر پیروز به کسب دومین مدال طلای خود درالمپیک گردد، اولین کشتی گیر ایرانی است که در المپیک ها به این افتخار رسیده گفت: کسب 2 مدال طلای المپیک در کشتی، افتخاری است که تا به امروز کسب نشده و این خواسته جامعه کشتی است تااین افتخار را در کشتی ببینند. من تمام کوششم را می کنم با بهترین مدال برگردم. قطعا برای کسب مدال نقره و برنز این قدر زحمت نمی کشم و سختی ها را تحمل نمی کنم. در تمام رقابت هایی که رفتم و می روم فقط دنبال خوشرنگ ترین مدال بوده وهستم. زیرا ملت ایران است لایق مدال طلاست و افتخار می کنم، بتوانم سرود ملی ایران را در سالن مسابقات طنین انداز کنم.

خدا را شکر تمرینات به نحو خوبی درحال انجام است. کادرفنی نیز تمریناتشان متفاوت است، با توجه به شناختی که دارند و برنامه ریزی که از قبل کردند دنبال این هستند برای هر یک از کشتی گیران برنامه خاصی جهت رسیدن به اوج آمادگی به اجرا در بیاورند. تیم ملی در سال 2019 نیز با سرمربیگری غلامرضا محمدی این شیوه تمرینات را انجام داد و نتیجه قابل قبولی هم به دست آمد.

یزدانی در خصوص اختیارات کادرفنی در تیم های ملی و برگزاری رقابت های انتخابی توضیح داد: درجایی سرمربی تیم حق دارد برای کشتی گیران برنامه ریزی کند و این که چه کسی چه کاری را انجام دهد. یک جایی هم یک سری قوانین است که باید اجرا گردد. اگر انتخابی استمرار داشته باشد و همه از فیلتر این مسابقات رد شوند، خیلی بهتر است. چراکه دست سرمربی بازتر می گردد. البته در انتخابی سال های قبل داشتیم کسانی را که اول شدند اما نتوانستند آن طور که باید نتیجه لازم را در رقابت های جهانی یا المپیک بگیرند ولی من معتقدم با گذاشتن مسابقات انتخابی می توان حاشیه ها را کمتر کرد. درجایی نیز باید سرمربی این اختیار را داشته باشد اگر به نتیجه دلخواه نرسید در رقابت های بین المللی کشتی گیران را محک بزند.

دارنده مدال طلای المپیک ریو توضیح داد: برای من خوشایند بود انتخابی وزن 86 کیلوزودتر برگزار گردد تا بتوانم تمرکز بیشتری داشته و بتوانم فکر کنم. زیرا کشتی گیری هستم که هم سهمیه این وزن را گرفته ام و اگر بخواهم تا دوماه قبل از المپیک در فکر این باشم که انتخاب می شوم یا نه، قطعا برنامه ریزی برایم سخت می شد، فکر و ذکرم انتخاب شدن بود و دیگر وقتی برای پرداختن به حریفان خارجی خودم نداشتم. اما الان می توانم با خیال آسوده، درشرایط بهتری تا المپیک تمرین کنم، از نظر ذهنی برای حضور در این مسابقات آماده شوم و روی حریفان تمرکز کنم. برنامه ریزی من پله پله است و رقابت انتخابی برای من مثل یک المپیک در داخل ایران است چراکه جهت من برای حضور در المپیک از این رقابت می گذشت. این را باید بگویم اگر به حریفان داخلی خود توجه نداشته باشم قطعا آسیب خواهم دید.

از نگرش کادرفنی و فدراسیون کشتی در خصوص برگزاری رقابت های انتخابی تشکر می کنم. اگر انتخابی ادامه دار باشد، نفرات با انگیزه بهتری کار می کنند و کسانی که پشتِ خط هستند می توانند به کسب پیروزیت و حضور در تیم های ملی امیدوار باشند.

یزدانی در خصوص مسابقه انتخابی با قاسم پور گفت: همه جا گفته ام جدا از این که با کامران حریف هستیم، رفیق هم هستیم و قاسم پور کشتی گیر خوب و شناخته شده است و توانسته در هر رقابت برون مرزی که حضور داشته با مدال بازگردد. قاسم پور، بذری و تمام کشتی گیرانی که در این وزن مدعی هستند، حریف مستقیم من محسوب می شوند و قطعا همه آن ها به پیشرفت من یاری می کنند، اگر دیر بجنبی و بی خیال باشی قطعا آن ها به شما می رسند.

دارنده طلای المپیک و جهان در خصوص شیوه و روش مبارزه اش در ملاقات انتخابی مقابل قاسم پور گفت: با توجه به این که مسابقه حساسی بود، تا حدودی سعی کردم برای المپیک که هرچهار سال یک بار انجام می گردد نهایت دقت را داشته باشم. این مبارزه جایی نبود که احساساتی و باریسک بالا کشتی بگیرم. تمام هدفم این بود ابتدا دستم به عنوان برنده بالا برود و قاسم پور هم کشتی گیر خوبی بود. باتوجه به شناخت خوبی که از کشتی های همدیگر داریم شرایط سخت تر بود و سعی کردم، بیشتر کشتی را اداره کنم.

کشتی گیر پرافتخار کشورمان در خصوص این که از نظر علاقمندان کشتی و اتحادیه جهانی بهترین کشتی گیر جهان معرفی شده و همه نگاه ها برای کسب مدال طلا در المپیک روی اوست، گفت: قطعا مسئولیتم سنگین تر می گردد، این خواسته علاقمندان به حق است که این انتظار را داشته باشند ولی باید بدانند، قطعا ورزشکاران دوست ندارند مدال خوشرنگ را با یک مدال دیگر عوض کنند. من هم کوشش می کنم این کار را انجام دهم اما درکشتی که ورزش بی رکوردی است نمی گردد قول داد، کشتی در ثانیه ها تغییر می نماید و باید مراقب جوانان و پدیده هایی که در المپک ها می آیند و می توانند خطرناک باشند، هم بود و باید تمام جوانب را سنجید.

این نگاه و توقع در المپیک 2016 روی دوش من نبود.آن موقع در ابتدای راه بودم، اما الان در المپیک 2021 شرایط کاملا فرق می نماید و این موضوع تعهد و کوشش من برای کسب این مدال را بالا می برد، به هرحال کار کردن در این جو سخت است و باید بیشتر زحمت کشید، اما توکل ما برخدا و امیدمان به دعای یک ملت است.

یزدانی پیرامونِ نگرش فدراسیون در خصوص برگزاری اردوها و انجام تمرینات پیش از المپیک گفت: دراین مدت زحمات فراوانی برای کشتی و کشتی گیران کشیده شده است که جای تشکر دارد. از نظر امکانات رفاهی، محل اسکان و تغذیه امکانات بسیار خوب شده و قطعا فدراسیون تمام کوششش این است کشتی گیران بدون هیچ دغدغه ای در مسابقات برون مرزی حاضر شوند و اعتقاد دارم این کار در شأن کشتی است و علیرضا دبیر به عنوان کسی که از خانواده کشتی است و خاکِ کشتی را خورده، احتیاجهای کشتی گیران را بهتر درک می نماید و ما هم به عنوان کشتی گیر از این نگاه و اقدامات اجرا شده قدردانی می کنیم.

یزدانی در خصوص نگاه مسئولان به ورزشِ کشتی گفت: مسئولان ورزش کشور از جمله دکتر سلطانی فر وزیر ورزش وجوانان و دکتر صالحی امیری رئیس کمیته المپیک باحضور در اردوهای تیم های ملی، قول هایی داده اند، اما جا دارد که درآستانه المپیک اتفاق خوبی برای نفرات اعزامی به المپیک بیافتد. البته در اردوها صحبت هایی را با این مسئولان داشتیم، موارد را انتقال داده ایم ولی باید در زمان باقی مانده تا المپیک برای ورزشکاران و مربیان سنگ تمام بگذارند تا با خیال آسوده تری دراین رقابت ها حضور پیدا کنند.

شاید 80 نفر سهمیه المپیک بگیرند اما از این تعداد 8 نفر صاحب مدال شوند. من امیدوارم همه صاحب مدال شوند اما باید یک انگیزه ای برای این نفرات ایجاد کنند تا کوشششان را بیشتر کنند.اگر این نفرات حمایت نشوند و روحیه نداشته باشند نتیجه قابل قبولی نخواهند گرفت و اگر این مورد لحاظ شوند قطعا نتیجه بهتری حاصل خواهد شد.

ملی پوش 86 کیلوی کشورمان در خصوص کار در اردو بر روی نقاط ضعف و قوت حریفان، گفت: در اردوها با دیدن فیلم حریفان اصلی خود،روی نقاط ضعف و قوت آن ها کار می کنیم. کادر فنی تیم ملی برنامه های تکنیکی و تاکتیکی را پیاده می کنند تا اگر نقاط ضعفی وجود دارد در تمرینات رفع گردد و من نیز از این موضوع استقبال می کنم که نباید همواره به فکر تمرین کردن بود و باید برای هر کشتی تاکتیک و برنامه خاصی داشته باشیم.

یزدانی در خصوص حضور اسماعیل پور به عنوان مربی اش در رقابت انتخابی گفت: در خصوص آقای امید اسماعیل پور باید بگویم، در رده خردسالان و نونهالان بیش از دو سال زیر نظر این مربی در جویبار تمرین می کردم و پس ازآن زیرنظر آقای همت مسلمی به عنوان مربی سازنده ام تمرینات را ادامه دادم . هردوی این عزیزان برای من به عنوان مربی صندلی خاصی دارند و مورد احترام هستند.

طی چند وقت گذشته که آقای مسلمی در هند تشریف داشتند، زحمات من بر دوش آقای امید اسماعیل پور بود و باید یک جایی به رسم اخلاق، ادب و احترام به نحوی زحمات آقای اسماعیل پور را جبران می کردم و برای همین ایشان را به عنوان مربی خودم در رقابت های انتخابی معرفی کردم. همین جا می گویم که آقای مسلمی نیز برای من بسیار محترم است و مشکل خاصی بین من و ایشان وجود ندارد.

وی ادامه داد: می گویند چوبِ تر را چنان که خواهی پیچ / نگردد خشک جز به آتش راست، واقعا این موضوع خیلی مهم است در سنین نونهالان و نوجوانان باید بر روی نکات فنی کار گردد و در آن سنین کشتی گیران می توانند تمام فن ها را یاد بگیرد و در سنین بالاتر و بزرگسالان دیگر این کار شدنی نیست. کادرفنی تیم های ملی نیز باید کار تکنیکی و تاکتیکی انجام دهند. من هرجایی که احتیاج باشد از مربیان سازنده خود و از سایر مربیان از جمله سرمربی و مربیان تیم ملی یاری می گیرم و از تجربیات همه استفاده می کنم تا برای پیروزیتم، کاری انجام دهم و این طور نیست که این مدال هایی را که کسب کردم از خودم بدانم و قطعا آن ها در کسب این مدال ها نقش داشته، دارند و خواهند داشت. چه مربی سازنده بنده و چه سرمربی و کادرفنی تیم ملی، قطعا آن ها از بیرون به عملکرد من نگاه می کنند و بهتر متوجه می شوند تا من که روی تشک کشتی می گیرم.

حسن یزدانی در خاتمه پیرامون آمادگی روحی و روانی خود برای حضور در مسابقات و این که آیا به سایر کشتی گیران نیز انتقال می دهد یا خیر اعلام نمود: هر سئوالی از من می گردد با کمال میل جواب می دهم و اگر یاریی از دستم برآید انجام می دهم. قطعا تا وقتی سرمربیان و مربیان هستند، احتیاجی به من نیست و بنده کوچک تر از این حرف ها هستم اما هرکاری از دستم برآید قطعا انجام می دهم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "یزدانی: فقط برای کسب دومین طلای المپیک کوشش می کنم خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یزدانی: فقط برای کسب دومین طلای المپیک کوشش می کنم خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید