سفیر ژاپن در ایران: تصمیم نهایی برای برگزاری المپیک با IOC است

به گزارش وبلاگ املاکیا و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در ملاقات صالحی امیری با آیکاوا سفیر ژاپن در ایران، کیکاوس سعیدی دبیرکل، نصرالله سجادی سرپرست کاروان اعزامی ایران به المپیک 2020، علیرضا رحیمی عضو هیات اجرایی، فرید فتاحیان مدیر امور بین الملل، پیمان فخری رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی کمیته ملی المپیک و هیات همراه ژاپنی حضور داشتند.

سفیر ژاپن در ایران: تصمیم نهایی برای برگزاری المپیک با IOC است

در ابتدای نشست صالحی امیری ضمن خوشامدگویی به سفیر ژاپن به معرفی حاضران پرداخت و گفت: اقتدار ژاپن در آسیا برای برگزاری رویداد عظیم المپیک باعث افتخار و خرسندی ماست، جامعه ایران نسبت به ژاپن ذهنیت مثبتی دارد.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد: در سفری که سجادی به ژاپن داشتند از ظرفیت و زیرساخت های ژاپن بسیار رضایت داشتند و ما خرسندیم که بازی های المپیک 2020 به میزبانی آسیا و در ژاپن برگزار می گردد.

صالحی امیری با تاکید بر اخبار ضد و نقیضی که از ژاپن در مورد برگزاری و عدم برگزاری بازی های المپیک به گوش می رسد گفت: لطفا این موضوع را برای ما روشن کنید.

سفیر ژاپن در ایران تاکید نمود: بر اساس تصمیم مشترک کمیته بین المللی المپیک و دولت ژاپن این رویداد حتما در موعد مقرر برگزارخواهد شد.

رئیس کمیته ملی المپیک ادامه داد:پیش از کرونا همه تیم های المپیکی ما درگیر تمرینات و مسابقات کسب سهمیه بودند که ناگهان خبر تعویق المپیک همه را شوکه کرد و در ادامه خبر برگزاری قطعی آن در سال جاری دوباره آنان را به تمرینات کشاند شوک دوباره قطعا باعث خسارت سنگین ورزشکاران می گردد.

وی با تاکید بر اهمیت همکاری دوجانبه ایران و ژاپن گفت: با توجه به ظرفیت های متفاوت ورزشی ایران و ژاپن با انعقاد تفاهم نامه ورزشی مشترک میان کمیته های ملی المپیک، قطعا هر دو کشور از ظرفیت های یکدیگر بهره مند می شوند چراکه توسعه روابط ورزشی به توسعه روابط دو کشور در سایر حوزه ها یاری خواهد نمود.

صالحی امیری ضمن تاکید به دید خوب مردم ایران نسبت به ژاپن گفت: فضای کدر موجود در تحریم ها با رفتن ترامپ از بین می رود و جا دارد که ژاپن نسبت به اصلاح سیاست خود در حوزه تحریم اقدام عاجل بعمل آورد.

در ادامه آیکاوا سفیر ژاپن در ایران گفت: خوشبختانه قدمت ارتباطات ایران و ژاپن به هزار سال می رسد و با توجه به ماموریتم از توسعه روابط دو کشور بسیار خوشحالم.

وی درخصوص برگزاری المپیک اظهارکرد: پاسخ نهایی درباره برگزاری بازی های المپیک 2020 بر عهده IOC است اما پیغام ما بعنوان کشور میزبان به تمام جهان این است که ژاپن آمادگی کامل برای برگزاری بازی ها را دارد شما نیز آماده حضور باشید.

سفیر ژاپن با تاکید بر شرایط سخت شیوع ویروس کرونا اضافه کرد: ویروس کرونا با مدیریت خوبی در ژاپن کنترل شده بود اما سه هفته اخیر شیوع این ویروس رو به افزایش است و از آنجاییکه ژاپن کشور آزادی است رای گیری و نظرسنجی مردم ژاپن درباره برگزاری المپیک 2020 بسیار مهم است، اما درحال حاضر مردم ژاپن بسیار نگران هستند اما مجموعه دولت تاکید بر برگزاری دارد.

وی درخصوص روابط خوب ورزشی ایران و ژاپن گفت: در سال 2019 فدراسیون های اسکی دو کشور تفاهم نامه ای برای گسترش همکاری مشترک اعلام کردند و مقرر شد تا ژاپن در ساخت و فراوری سکوی اسکی پرش به ایران یاری کند. همچنین در حوزه فوتبال و کشتی نیز روابط خوبی بین دو کشور حاکم بوده است که سابقه طولانی دارد.

سفیر ژاپن در ایران با اشاره به علاقمندی بسیار زیاد مردم ژاپن به تختی و محبوبیتش گفت: امیدوارم در بازی های المپیک 2020 ورزشکاران ایرانی و ژاپنی مدال های بسیاری کسب نمایند.

این نشست با اهدای یادبودهایی بین دو طرف سرانجام یافت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سفیر ژاپن در ایران: تصمیم نهایی برای برگزاری المپیک با IOC است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر ژاپن در ایران: تصمیم نهایی برای برگزاری المپیک با IOC است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید