کفاشیان: مدیران فدراسیون فوتبال کوشش شان را می نمایند و وقت انتقاد نیست، متهم این پرونده خود ویلموتس است!

به گزارش وبلاگ املاکیا، رئیس پیشین فدراسیون فوتبال، مارک ویلموتس را متهم پرونده شکایت این مربی از فدراسیون و محکومیت سنگبن فوتبال ایران می داند.

کفاشیان: مدیران فدراسیون فوتبال کوشش شان را می نمایند و وقت انتقاد نیست، متهم این پرونده خود ویلموتس است!

به گزارش وبلاگ املاکیا، علی کفاشیان درباره محکومیت فدراسیون فوتبال به پرداخت 6 میلیون و 200 هزار یورو به مارک ویلموتس گفت: اگر این مربی جواب می داد، او هنوز هم سرمربی تیم ملی بود و مسئله ای نداشتیم. من کاری به مبلغ قرارداد ندارم اما بعضی مربیانی که به ایران می آیند، مشکل ایجاد می نمایند. مسئله ای که ایجاد شد به نظرم دست فدراسیون نیست و بحث تحریم هایی است که وجود دارد.

وی با اشاره به تحریم های ایجاد شده علیه کشورمان توضیح داد: فدراسیون فوتبال روی پول های بلوکه شده حساب می نماید و نمی تواند آن را بگیرد و پرداخت کند. باید این مسائل را در نظر بگیریم. ما تحریم بودیم و فدراسیون نتوانست پول ویلموتس را بدهد. زمان کی روش هم مشکل داشتیم که او با ما راه می آمد. قرارداد خیلی مهم است که ما برای قرارداد کی روش یک وزارت دادگستری یا قوه قضاییه را که به زبان انگلیسی مسلط بود، آوردیم که قرارداد را آنالیز نمایند. شاید وکلا خیلی به مسائل حقوقی یا زبان انگلیسی مسلط نبودند. 95 درصد وکلای حقوقی ما به زبان فارسی مسلط هستند و در نسخه خارجی باید از وکلایی استفاده کنیم که به حقوق بین الملل مسلط باشند.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با اشاره به بند جنجالی قرارداد ویلموتس گفت: افراد حقوقی فدراسیون که پرانتز قرارداد را دیدند، باید پاسخ بدهند. اتفاقی که اتفاق افتاده، خیلی بد است و فدراسیون و مجموعه فوتبال را اذیت می نماید. اکنون باید دست به دست هم بدهیم و مشکل را حل کنیم. الان وقت این نیست که از هم انتقاد کنیم.

کفاشیان که با برنامه تهران ورزشی گفت وگو می کرد، درباره اینکه منافع جیبی بعضی فدراسیون نشینان در میان بوده است، اظهار داشت: احساس نکردم دوستان منافع جیبی داشته باشند اما منافع جیبی خیلی کم است!

وی درخصوص اینکه گفته می گردد پول ویلموتس باید از روسای پیشین فدراسیون گرفته گردد، اعلام کرد: روسای سابق یعنی چه؟ نگران شدم نکند ما باید این پول را بدهیم! وقتی چیزی می خرید، خراب درمی آید. اگر این خرید خوب درمی آمد، همه تعریف می کردند. تذکرات باید داده گردد، اول باید این پرونده را حل کنیم و وکلای قوی بگیریم. فوتبال ما غنی است اما تعیین نیست این پول کجا هزینه می گردد. مسئولان فدراسیون هم پولی ندارند، بدهند.

نایب رئیس فدراسیون فوتبال درخصوص اینکه آیا این پول باید از بیت المال پرداخت گردد یا خیر، گفت: اینگونه نیست که فوتبال درآمد نداشته باشد. فدراسیون پنج، شش میلیون یورو آن ور (فیفا) دارد و باید کوشش کند این پول را پرداخت کند. بالأخره جوانان کار می نمایند و این پول را می دهند.

کفاشیان با بیان اینکه مدیران ما پس از حضور در باشگاه های خود تحت جوسازی قرار می گیرند، بیان کرد: هر کسی در زمان مدیریت خودش می خواهد خود را نشان دهد و بمبی بترکاند. مدیران در فدراسیون کار می نمایند و منافع فوتبال را می بینند. بعضی اوقات چنین مشکلاتی پیش می آید و همه باید بیشتر یاری نمایند.

وی درخصوص اینکه تنها پنج میلیون تومان در حساب فدراسیون فوتبال موجود است، گفت: این پول در گردش است و با آن کار می نمایند.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درخصوص اینکه باید کسانی پول مورد نظر را پرداخت نمایند که سهل انگاری نموده اند، توضیح داد: این موضوعی دیگر است. ما از 75 پرونده ای که در فیفا داشتیم، در 72 تا شکست خوردیم. در آنجا هم نظراتی وجود دارد و همه چیز را علیه ایران می بینند. ما در بین الملل خیلی ضعیف هستیم و تحریم هم هستیم.

کفاشیان درخصوص عدم نظارت وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: به وزارت ورزش ربطی ندارد. آن موقع هم وزارت می خواست دخالت کند که اجازه نمی دادیم. وزارت می گفت کی روش را عوض کنید که اجازه ندادیم. قول دادند پول او پرداخت گردد که خودمان پرداخت کردیم. اگر حقوق فدراسیون مانند حق پخش تلویزیونی پرداخت گردد، به پول احتیاج ندارد اما این خطا را باید حل و از منافع ما دفاع نمایند و حق ویلموتس نیست وقتی دو ماه در ایران بوده، اینقدر پول بگیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که چه کسی متهم این پرونده است، اعلام کرد: متهم قطعاً ویلموتس است! خیلی جاها سر ما را می بُرند که باید مقابل آنها سفت بایستیم. اگر ویلموتس خوب شده بود، از او تعریف می کردید! ان شاءالله همه به دنبال راه حلی باشیم که فوتبال از این شرایط خارج گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کفاشیان: مدیران فدراسیون فوتبال کوشش شان را می نمایند و وقت انتقاد نیست، متهم این پرونده خود ویلموتس است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کفاشیان: مدیران فدراسیون فوتبال کوشش شان را می نمایند و وقت انتقاد نیست، متهم این پرونده خود ویلموتس است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید