فراهم سازی شرایط مناسب برای افزایش چشمگیر لانه سازی پرندگان درمنطقه خوریات آبادان

به گزارش وبلاگ املاکیا، رئیس اداره آبادان گفت: شرایط مناسب آب و هوایی، غذای کافی و امنیت ، سبب مهیا شدن شرایط برای افزایش چشمگیر لانه سازی درمنطقه خوریات آبادان شده است.

فراهم سازی شرایط مناسب برای افزایش چشمگیر لانه سازی پرندگان درمنطقه خوریات آبادان

به گزارش خبرنگار از ،علی فتحی نیا رئیس اداره آبادان با بیان اینکه شرایط مناسب آب و هوایی، غذای کافی و امنیت ، سبب مهیا شدن شرایط برای افزایش چشمگیر لانه سازی و تخم گذاری پرندگان درمنطقه خوریات آبادان شده است گفت:فلامینگو از گونه هایی است که عمدتا در کنار تالاب ها زندگی می نماید.

او اضافه نمود: خوزستان به دلیل داشتن تالاب ها و آبگیرهای متعدد جزو نخستین رده های کشور در تنوع زیستی است.

رئیس اداره آبادان با بیان اینکه تالاب بین المللی شادگان در جنوب خوزستان یکی از زیستگاه های اصلیفلامینگو است، افزود: پیش از این هزاران قطعه فلامینگو در تالاب شادگان سرشماری شده است.

فتحی نیا گفت:فلامینگو، با پاهای دراز و منقاری منحنی و گردنی بلند خمیده، پرنده ای آبچر با بدنی بسیار کشیده که پرو بالی به رنگ های سفید و صورتی دارد و به آرامی راه می رود و در حالی که سر و منقار خود را در آب کم عمق فرو برده، تغذیه می نماید.

او ادامه داد:این گونه شاخص ترین پرنده آبچر در دنیا هست و پر و بال بنفش- قرمز، به تنهایی این پرنده را از سایر پرندگان ممتاز می نماید.

رئیس اداره آبادان اضافه نمود: هرساله پرندگان مهاجر از اواسط فصل پاییز از مناطق سردسیر به تالاب ها و خوریات حوزه استحفاظی آبادان وارد می شوند و پس از زمستان گذرانی در بهار آغاز به تخم گذاری می کنند.

محمد جواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان به همراه سید عادل مولا معاون محیط زیست طبیعی و علی فتحی نیا رئیس اداره آبادان از خوریات شهرستان آبادان که محل آشیانه گزینی پرنده فلامینگو می باشد، بازدید کردند.

د

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فراهم سازی شرایط مناسب برای افزایش چشمگیر لانه سازی پرندگان درمنطقه خوریات آبادان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراهم سازی شرایط مناسب برای افزایش چشمگیر لانه سازی پرندگان درمنطقه خوریات آبادان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید