دستگیری سرمایه دار قلابی که 380 میلیارد از تاجران کلاهبرداری کرده بود

به گزارش وبلاگ املاکیا، فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: فردی که تحت پوشش سرمایه دار و صاحب کارخانه از تعدادی تجار بوشهری 380 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، توسط پلیس آگاهی دستگیر شد.

دستگیری سرمایه دار قلابی که 380 میلیارد از تاجران کلاهبرداری کرده بود

به گزارش گروه حوادث وبلاگ املاکیا از ایسنا، سردار خلیل واعظی با بیان این خبر گفت: در پی شکایت تعدادی افراد مال باخته در خصوص وقوع کلاهبرداری میلیاردی، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی مطرح کرد: سریعا تیم ویژه ای از کارآگاهان مجرب اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی استان با انجام اقدامات اطلاعاتی، عملیات خود را برای دستگیری متهم آغاز کردند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: در تحقیقات میدانی و تخصصی کارآگاهان پلیس معین شد، فردی با پوشش سرمایه دار، صاحب کارخانه و شرکت و با اظهار اینکه قادر به تهیه و واگذاری خودرو، اقلام خوراکی (خصوصا برنج) بوده از تعدادی تاجر در استان های بوشهر، فارس و تهران مبالغی را از 20 تا 50 میلیارد ریال جمعا به مبلغ 380 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده و بدون انجام تعهدات به مکان نامعلومی متواری می شود.

سردار واعظی با بیان اینکه متهم در بازار فعالیت داشته و در زمینه خرید و فروش کالا اشرافیت داشته و همین امر سبب می شد تا به راحتی متقاضیان را توجیه و آنان را اغفال کند، افزود: افراد مال باخته بدون تجربه و صرفا با هیاهوی بازار در صدد خرید کالایی بودند که مرتبا در بازار کمیاب شده و ارزش اضافه کرده داشته باشد به وی اعتماد کرده و سرمایه خود را در اختیار این فرد قرار دادند.

این مقام انتظامی اظهار کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با به کارگیری شگردهای خاص پلیسی و رصدهای اطلاعاتی پیروز شدند، مخفیگاه متهم را در سطح شهر تهران شناسایی و طی یک عملیات ضربتی آن را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

سردار خلیل واعظی توصیه کرد: شهروندان به خصوص افراد سرمایه گذار قبل از هر گونه اقدام اقتصادی یا سرمایه گذاری، حتما استعلامات و تحقیقات لازم را از شخص و یا اشخاص حقیقی یا حقوقی اخذ کنند.

منبع: جام جم آنلاین

به "دستگیری سرمایه دار قلابی که 380 میلیارد از تاجران کلاهبرداری کرده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری سرمایه دار قلابی که 380 میلیارد از تاجران کلاهبرداری کرده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید