خبر خوش ، طرح مجلس برای جاماندگان سهام عدالت نهایی شد

به گزارش وبلاگ املاکیا، طرح ساماندهی سهام عدالت موسوم به جاماندگان در کمیسیون مالی نهایی شد و در نخستین جلسات علنی مجلس بعد از تعطیلات در دستور کار بهارستان قرار می گیرد.

خبر خوش ، طرح مجلس برای جاماندگان سهام عدالت نهایی شد

به گزارش وبلاگ املاکیا به نقل از صدا و سیما، محمدرضا پور ابراهیمی با اشاره به آنالیز طرح جاماندگان از سهام عدالت در کمیسیون مالی در راستای ورود مجلس یازدهم به سرفصل های مهم اقتصاد کشور اضافه کرد: این طرح پس از جلسات متعدد آنالیز نهایی و برای آنالیز در جلسه علنی مجلس به هیات رییسه خانه ملت تقدیم شده است.

وی ادامه داد: واگذاری سهام عدالت در سال های 84 - 85 در دستور کار دولت وقت نهاده شد، گزارشی امروز ما در مجلس حاکی از آن است که؛ با اینکه قرار بود 6 دهک کم درآمد جامعه جزو مشمولان سهام عدالت می شوند چنین نشده است.

پورابراهیمی گفت: یک میلیون و 200 هزار نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و حدود 2 میلیون و 100 هزار نفر از افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی سهام عدالت دریافت ننموده اند.

نماینده مجلس اضافه کرد: همچنین حدود یک میلیون و 800 هزار نفر نیز در سال های 84 - 85 دعوتنامه سهام عدالت دریافت نموده اند، اما سهامی به نام آن ها واگذار نشده است که در این طرح جزو جاماندگان از سهام عدالت هستند؛ اولین اقدام ما معین تکلیف این مهم بوده است.

رئیس کمیسیون مالی مجلس در مورد منابع واگذاری سهام عدالت به جاماندگان نیز گفت: طبق محاسبه ما در کمیسیون مالی با حضور نمایندگان دولت، حدود 150 هزار میلیارد تومان از سرک مالکیت سهام دولت (درصد مالکیت جزئی سهام دولت) در شرکت های بورسی امکان واگذاری دارد.

وی گفت: دولت از واگذاری بخشی از سهامی که قرار بود به یک میلیون نفر واگذار کند عدول نموده است و حتی بعضی از شرکت های سودآور را نیز از مجموعه واگذاری های سهام عدالت خارج نموده که غیر قانونی است.

پورابراهیمی گفت: با وجود بعضی اختلاف نظرها، دولت با کلیات این این طرح موافق است، اما نتیجه نهایی در جلسات آینده صحن مجلس معین خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "خبر خوش ، طرح مجلس برای جاماندگان سهام عدالت نهایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش ، طرح مجلس برای جاماندگان سهام عدالت نهایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید