خبرنگاران پیشرفت 44 درصدی بلندترین برج کنترل ترافیک دریایی کشور در بندرچابهار

به گزارش وبلاگ املاکیا، چابهار- خبرنگاران- معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: عملیات ساخت برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار به عنوان بلندترین برج کنترل ترافیک دریایی کشور با 44 درصد پیشرفت درحال اجراست.

خبرنگاران پیشرفت 44 درصدی بلندترین برج کنترل ترافیک دریایی کشور در بندرچابهار

عباس آذرپیکان روز جمعه در گفتوگو با خبرنگار وبلاگ املاکیا اظهارداشت: بزرگترین بندر اقیانوسی کشور با موقعیتی منحصر بفرد و برخورداری از زیرساخت های مناسب بندری و تجهیزات پیشرفته قابلیت تبدیل شدن به قطب تجاری منطقه را دارد.

وی گفت: پروژه های عمرانی بندرچابهار در راستای منویات رهبر معظم انقلاب، توجه ویژه دولت و با پیگیری مستمر و مداوم با سرعت و حتی فراتر از برنامه زمان بندی در حال اجراست.

معاون فنی و مهندسی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه عملیات ساخت برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار نیز با هدف حفظ سطح ایمنی دریانوردی در آبراه های تحت حاکمیت در سال گذشته آغاز شد، افزود: بحران کرونا هم مانع رونق پروژه برج کنترل نشد به گونه ای که درصد پیشرفت فیزیکی این پروژه جلوتر از برنامه زمانبندی است.

وی بیان کرد: این پروژه به دلیل ظرفیت های مکانی و قرارگیری روی زمین مرتفع بلندترین و مجهزترین ساختمان برج کنترل در کل بنادر کشور خواهد بود و به دلیل موقعیت استراتژیک این بندر و پیچیدگی عملکردی می تواند به عنوان نماد بنادر و دریانوردی کشور و شهر چابهار جایگاه ویژه ای را کسب کند.

آذرپیکان با اشاره به اهداف ساخت برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار افزود: دید کامل به محوطه های بندری بنادر شهید بهشتی و شهید کلانتری، جهت آبراه، فعالیت ادوات و تجهیزات بندری، استقرار برج مراقبت دریایی، مرکز جست و جو و نجات دریایی و فضاهای عملیاتی و افزایش ضریب ایمنی بندر چابهار از اهداف اجرای این پروژه است.

وی از این پروژه به عنوان نماد گردشگری دریایی نام برد و شرح داد: ارتفاع برج کنترل ترافیک دریایی بندر چابهار 60 متر و دارای ساختمان اداری نیز است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پیشرفت 44 درصدی بلندترین برج کنترل ترافیک دریایی کشور در بندرچابهار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پیشرفت 44 درصدی بلندترین برج کنترل ترافیک دریایی کشور در بندرچابهار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید