جزئیات اجرای طرح ترافیک 1400 در پایتخت

به گزارش وبلاگ املاکیا، مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح های ترافیکی شهرداری تهران جزئیات اجرای طرح ترافیک 1400 را تشریح کرد.

جزئیات اجرای طرح ترافیک 1400 در پایتخت

به گزارش وبلاگ املاکیا، عمار سعیدیان فر در تبادل نظر با تسنیم درباره جزئیات اجرای طرح ترافیک در سال 1400، با بیان اینکه قیمت پایه مجوز طرح ترافیک 35 هزار تومان است، اظهار کرد: فردی که دارای معاینه فنی برتر باشد و ساعت غیر اوج در محدوده طرح ترافیک تردد کند، 20 هزار و 580 تومان، فردی که دارای معاینه فنی عادی است و در ساعت پیک وارد طرح گردد باید 63 هزار تومان بپردازد.

وی ادامه داد: امسال کار جدیدی انجام داده ایم و با توجه به مصوبه شورای شهر بسته های یک ماهه، سه ماهه و شش ماهه برای شهروندان با کمی تخفیف در نظر گرفته ایم که شهروندان می توانند با توجه به نوع خودرو و میزان تردد در محدوده طرح، بسته مورد نظر را مانند بسته های اینترنتی رزرو نمایند که قطعا برایشان مقرون به صرفه خواهد بود.

مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح های ترافیکی شهرداری تهران توضیح داد: وبلاگ املاکیا، بیماران خاص و معلولین، ایثارگران، آژانس ها و تاکسی های تلفنی تا زمانی که سهمیه 1400 را دریافت ننمایند، مجوزهای سال 99 آنها اعتبار دارد.

وی درباره ساکنان محدوده طرح ترافیک نیز اظهار کرد: اگر فردی در محدوده طرح ترافیک مستأجر باشد و قرارداد اجاره آنها به زمان پایانی نزدیک است باید به دفاتر خدمات الکترونیک مراجعه کند و اجاره نامه تمدید شده جدید را ارائه دهند. مالکین ساکن در این محدوده نیازی به مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک ندارند و فقط باید عوارض خودرو، نوسازی و پسماند را به صورت غیرحضوری پرداخت نمایند.

سعیدیان فر گفت: برای این افراد در سال 1400 نیز تخفیف 50 درصدی مانند سال گذشته اعمال می گردد و یک خروج از محدوده قبل از ساعت 9 و یک ورود بعد از ساعت 16 برای آنها به صورت رایگان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد سهمیه ها نیز تغییری نکرده و مطابق سال گذشته است، اظهار کرد: اگر یک فرد بدون رزرو مجوز وارد طرح ترافیک گردد ما بدون محاسبه اینکه معاینه فنی دارد یا خیر، ساعت اوج ترافیک آمده یا خیر بیشترین مبلغ ورود به طرح را اخذ می کنیم و مهلتی برای پرداخت در نظر نمی گیریم.

به گفته مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح های ترافیکی، شهروندان با رزرو طرح متناسب با شرایط خودرو و زمان تردد، تعرفه کمتری پرداخت خواهند کرد.

وی در ادامه گفت: درباره ساعت اجرای طرح ترافیک تابع شورای ترافیک شهر تهران و ستاد ملی کرونا هستیم و پنجشنبه ها نیز مانند سنوات گذشته طرح ترافیک اجرا نمی گردد و تنها طرح کاهش آلودگی هوا برقرار است یعنی اگر افراد در محدوده طرح ترافیک یا محدوده کاهش تردد نمایند از سهمیه فصلی آنها کسر می گردد.

جهت مشاهده جدول اصلی بر روی عکس زیر کلیک کنید.

سعیدیان فر با اشاره به اینکه محدوده طرح ترافیک هیچ تغییری نکرده است، اظهار کرد: در سال آینده اولین روزی که طرح ترافیک را اجرا کنیم تعرفه های 1400 را در همه مجوزها و سهمیه ها اعمال خواهد شد. مثلا سهمیه وبلاگ املاکیا 90 درصد تخفیف دارد و باقی رقمی که به عنوان هزینه مجوز طرح می پردازند از سال 1400 مشمول افزایش نرخ خواهد بود. این امر درباره همه تعرفه های افراد سهمیه بگیر و عادی اعمال خواهد شد اما اعتبار سهمیه ها تا زمان تخصیص سهمیه جدید، برقرار است.

مدیر واحد ساماندهی محدوده و طرح های ترافیکی شهرداری تهران اضافه کرد: درآمد شهرداری تهران از محل طرح ترافیک در امسال تا یک ماه گذشته حدود 50 تا 60 درصد کاهش داشته است.

منبع: جام جم آنلاین

به "جزئیات اجرای طرح ترافیک 1400 در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات اجرای طرح ترافیک 1400 در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید