شروع حضوری کلاس های عملی و آزمایشگاهی بعد از تعطیلات نوروز

به گزارش وبلاگ املاکیا، معاون آموزشی دانشگاه تهران با بیان اینکه آموزش های عملی دانشجویان این دانشگاه به صورت حضوری و برای تمامی دانشجویان برگزار خواهد شد، گفت: دانشجویان بعد از خاتمه تعطیلات نوروز 1400 طبق زمانبدی اعلام شده در کلاس های عملی و آزمایشگاهی حضور خواهند داشت.

شروع حضوری کلاس های عملی و آزمایشگاهی بعد از تعطیلات نوروز

دکتر حسین حسینی در گفت و گو با وبلاگ املاکیا ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: بر اساس بخشنامه ابلاغی وزارت علوم به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، در ترم جاری کلاس های عملی دانشجویانی که احتیاج به حضور در خوابگاه ها نداشته باشند، به صورت حضوری برگزار گردد. بر این اساس دانشجویان ساکن تهران می توانند در کلاس های عملی حضور یابند.

وی در ادامه با بیان اینکه دانشگاه تهران در ترم جاری کلاس های عملی را برای تمامی دانشجویان اعم از شهرستانی و تهرانی به صورت حضوری برگزار می نماید، توضیح داد: برنامه ریزی کردیم که در ترم جاری، کلاس های عملی را به صورت فشرده و حضوری برگزاری کنیم و همه دانشجویان دانشگاه اعم از ساکنین تهران و شهرستان در این کلاس ها حضور خواهند داشت.

دکتر حسینی تاکید نمود: دانشجویانی که در کلاس های عملی و آزمایشگاهی حضور پیدا نمایند، حتما طبق برنامه زمان بندی شده و در صورت احتیاج در خوابگاه اسکان داده خواهند شد. اما مدت برگزاری کلاس های عملی بستگی به نظر استاد دارد و این کلاس ها با تعداد جمعیت کمتری برگزار می شوند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران درباره فرایند تنظیم و تدوین مدل دووجهی دوره های کارشناسی گفت: در دو سال اخیر کار کارشناسی دقیقی در تنظیم و تدوین برنامه درسی بسته دووجهی انجام شد و تجارب جهان در این خصوص مورد توجه نهاده شد. پایه اساس این اقدام حق انتخاب واحدهای درسی را در دوره تحصیل در رشته های دیگر بیشتر از گذشته برای دانشجو فراهم می نماید. عنوانی که ما در دانشگاه تهران برای این برنامه گذاشتیم مدل دووجهی است.

وی ادامه داد: در این اقدام برنامه درسی رشته های موجود در مقطع کارشناسی مورد بازنگری قرار می گیرد و بخشی از واحدهای برنامه یک رشته، یعنی حدود یک ششم واحدهای برنامه به استثنای دروس عمومی با تشخیص گروه و دانشکده از برنامه رشته اصلی کسر و به جای آن یک بسته آموزشی در قالب دروس اختیاری ارائه می گردد.

حسینی در انتها تاکید نمود: در یک برنامه آموزشی، مثلاً از 140 واحد درسی یک رشته 21 واحد مربوط به دروس عمومی است، اما از 120 واحد مربوط به درس های پایه و تخصصی رشته، دانشجو حدود 100 واحد از رشته اصلی را می گذراند و بقیه آن را به عنوان درس های انتخابی از یک رشته دیگر خواهد گذراند. لذا گشایش و فضایی برای دانشجو ایجاد می گردد تا بتواند در رشته دیگری نیز تحصیل کند که از آن به عنوان بسته آموزشی فرعی نام می بریم. واحدهای بسته فرعی با هدایت گروه انتخاب دانشجو از سایر رشته های کارشناسی که در دانشگاه اجرا می گردد، اخذ خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شروع حضوری کلاس های عملی و آزمایشگاهی بعد از تعطیلات نوروز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع حضوری کلاس های عملی و آزمایشگاهی بعد از تعطیلات نوروز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید