چگونه بلیط هواپیما ارزان بخریم؟

به گزارش وبلاگ املاکیا، خرید بلیط هواپیما ارزان مانند همه خریدهایی که با تخفیف روبرو هستند جذابیت های خاص خود را دارد. اما چرا بعضی ها همیشه به چنین بلیط هایی دسترسی دارند و خیلی ها هم اطلاعی از این بلیط ها پیدا نمی کنند؟ شاید اگر از این پس با هم سفران خود در هواپیما درباره قیمت بلیط آنها بپرسید با این واقعیت روبرو خواهید شد. اطلاع از ترفندهای خرید بلیط هواپیما ارزان می تواند راهنمای مناسبی برای شما باشد. در ادامه این ترفندها را با هم مرور می کنیم تا شما نیز از این پس از جمله افرادی باشید که از این خدمات استفاده می کنید.

چگونه بلیط هواپیما ارزان بخریم؟

با انواع بلیط هواپیما آشنا شوید

قبل از اینکه به بررسی خرید بلیط هواپیما ارزان بپردازیم، ابتدا باید شما را با انواع بلیط های پروازی آشنا کنیم. در ادامه هم به قیمت این بلیط ها خواهیم پرداخت. بلیط هواپیما معمولاً در دو نوع مختلف صادر می شود که البته هر یک از انواع بلیط هواپیما دارای زیرشاخه هایی هم هستند. این بلیط ها عبارت اند از:

بلیط سیستمی پرواز

بلیط هواپیما سیستمی همان بلیط های معمولی هستند که در کلاس های پروازی مختلف مانند اکونومی، بیزینس کلاس و فرست کلاس عرضه می شوند. این بلیط ها معمولاً قیمت ثابتی دارند برای تهیه بلیط سیستمی ارزان قیمت بایستی سراغ کلاس های پروازی معمولی و اکونومی بروید.

بلیط چارتر

بلیط چارتر نیز نوعی از بلیط هواپیما است که برخلاف نمونه قبلی معمولاً قیمت های کمتری دارد و کاربران می توانند با انتخاب این بلیط در اکثریت مواقع هزینه های کمتری برای مسافرت خود بپردازند. اما این بلیط ها را از کجا پیدا کنیم؟

کدام بلیط هواپیما را می توانیم ارزان بخریم؟

بلیط های چارتری به منظور جذب مسافر بیشتر ارائه می شوند و این بلیط ها به جز مواقع حساس سال مانند تعطیلات بزرگ و یا برخی مناسبت ها که تعداد مسافرین خیلی زیاد می شوند، قیمت های کمتری نسبت به بلیط های سیستمی دارند. این بلیط ها البته تحت شرایطی باز هم ارزان تر از قیمت اولیه می شوند. اگر بلیط های هواپیما در چند ساعت مانده به پرواز فروش نرفته باشند، برای جذب مسافر بیشتر و فروش این بلیط ها، معمولاً شرکت های هواپیمایی باز هم قیمت آنها را کاهش می دهند. از این رو این ترفند را نیز می توانید برای خرید بلیط هواپیما ارزان استفاده کنید.

چرا بلیط هواپیما ارزان می شود؟

برای بررسی این سؤال بایستی با مفهوم بلیط چارتری آشنا باشید. شرکت های هواپیمایی برای برگزاری تورهای مسافرتی اقدام به خرید تعداد و یا کل بلیط های یک پرواز می کنند. از این طریق جذابیتی برای کاربران خود ایجاد می کنند تا از خدمات آنها برای پرواز و مسافرت استفاده نماید. از طرفی خرید کلی بلیط هواپیما، با تخفیف هایی هم روبرو است. حال با فروش این بلیط ها با قیمت های پایین تر از بلیط سیستمی مسافرین را ترغیب به استفاده از بلیط های چارتری می کنند.

از کجا می توانیم بلیط هواپیما را ارزان تهیه کنیم؟

خرید بلیط ارزان هواپیما شاید در نکاه اول کمی سخت به نظر برسد اما راه حلی ساده دارد. اگر شما از خدمات یک شرکت هواپیمایی عالی استفاده کنید احتمالاً همیشه می توانید برای خرید بلیط هواپیما ارزان از پنل کاربری خود استفاده کنید. بدون نیاز به جستجو در اینترنت این بلیط ها را مشاهده کرده و برای خرید آنها اقدام نمایید.

نکاتی کاربردی برای خرید بلیط هواپیما ارزان

خرید بلیط های ارزان قیمت هواپیما بایستی با دقت صورت پذیرد. در این باره دقت به نکات زیر برای کاربران لازم خواهد بود:

- برای خرید بلیط چارتری می توانید از چند هفته قبل اقدام کنید.

- به تأخیر انداختن خرید بلیط برای ارزان شدن آن مخصوصاً در تعطیلات ممکن است ریسک ابایی داشته باشد و شما را از بلیط های پروازی محروم کند.

- برای خرید بلیط هواپیما ارزان همیشه باید محیط کاربری خود را در سایت اینترنتی آژانس هواپیمایی چک کنید.

- همچنین می توانید با شرکت هواپیمایی هماهنگ کنید تا در صورت ارائه بلیط چارتری به مقاصدی خاص شما را مطلع سازند.

دقت به همین نکات ساده می تواند شما را به تهیه بلیط ارزان هواپیما نزدیک کرده و گاها حتی در شرایطی که انتظار آن را ندارید، درصد قابل توجهی از هزینه های سفر شما را کم کند.

جمع بندی

در این مقاله با انواع بلیط هواپیما و ترفندهای خرید بلیط هواپیما ارزان آشنا شدید. استفاده از این ترفندها می تواند شرایط مناسب برای خرید این بلیط ها را برای شما فراهم آورد. با خرید این نوع بلیط ها هم می توانید در هزینه های مسافرت خود صرفه جویی داشته باشید و هم پول خود را برای هزینه کردن در مسافرت ذخیره کنید. البته بایستی برای اطلاع از زمان ارائه این بلیط ها همیشه هوشیار باشید. بلیط های چارتری مخصوصاً در زمان های خاصی از سال که همه به دنبال مسافرت رفتن هستند، خیلی زود تمام می شود. از این گذشته اختلاف قیمت این بلیط ها نیز با بلیط ها معمولی به قدر کافی جذاب است که شما از این ترفندها برای خرید بلیط هواپیما ارزان استفاده کنید.

منبع: همگردی

به "چگونه بلیط هواپیما ارزان بخریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بلیط هواپیما ارزان بخریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید