نانوپوشش های محافظ تلفن های همراه آلودگی های ویروسی را از بین می برند

به گزارش وبلاگ املاکیا، شرکت نانوفیکسیت ونچرز پیروز به فراوری نانوپوششی شده که می تواند آلودگی سطح تلفن همراه را از بین ببرد، این پوشش برای حذف آلودگی های ویروسی نیز قابل استفاده است.

نانوپوشش های محافظ تلفن های همراه آلودگی های ویروسی را از بین می برند

به گزارش گروه فناوری وبلاگ املاکیا، بعضی مدعی هستند که تلفن های همراه به عنوان بخش جدایی ناپذیر زندگی ما تلقی می شوند به طوری که ما تلفن خود را در طول روز همواره به همراه داریم و هرکجا که می رویم تلفن همراه در کنار ما است.

با توجه به این که ما در طول روز به کررات از تلفن همراه استفاده می کنیم و تماس مستقیم و فیزیکی با تلفن همراه داریم، در نتیجه تلفن های همراه می توانند منبع آلودگی به ویروس کووید 19 باشد.

یکی از شرکت های فعال در حوزه فناوری نانو به نام نانوفیکسیت ونچرز (Nanofixit Ventures) اعلام نموده که به تازگی با استفاده از فناوری نانو پوششی به منظور محافظت از سطح ارائه نموده است.

کریس هلگسن، مدیرعامل این شرکت می گوید: ما باید ببینیم چیزی که هر روز با خود حمل می کنیم می تواند جمعیت بالایی از باکتری ها و ویروس ها را به خود جذب کند.

هلگسن به تحقیقاتی اشاره می نماید که نشان می دهد تلفن های همراه به طور معمول در حدود 25 هزار واحد باکتری در هر اینچ مربع دارند. براساس یک تحقیق دیگر، تلفن های همراه حتی از یک جایگاه توالت معمولی نیز آلوده تر هستند.

هلگسن می گوید که شرکت نانوفیکسیت محصولاتی فراوری نموده که برای محافظت از سطوح ادوات استفاده می گردد. این محصولات، سطح تلفن همراه را از گزند خراش و شکستگی مصون می دارد. این شرکت در گامی دیگر، محصولاتی ارائه نموده که بتواند مشکل آلودگی گجت ها را نیز حل نماید.

هلگسن می افزاید که این شرکت از ترکیبات نقره و دی اکسید تیتانیوم برای فراوری لایه محافظ استفاده می نماید، ترکیباتی که به دلیل خواص آنتی باکتریال و ضدویروس شهرت دارند.

هلگسن می گوید: وقتی نقره و دی اکسید تیتانیم در حالت نانوذره ای استفاده می شوند بسیار فعال شده و با انواع مختلف سطوح پیوند ایجاد می نمایند. در نتیجه تماس این نانوذرات با ویروس ها می تواند منجر به از بین رفتن ویروس ها گردد. میزان اثر ضدعفونی نمایندگی این محافظ ها بسته به نوع پیوند ها ممکن است از سه روز تا یک ماه دوام داشته باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نانوپوشش های محافظ تلفن های همراه آلودگی های ویروسی را از بین می برند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نانوپوشش های محافظ تلفن های همراه آلودگی های ویروسی را از بین می برند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید