مغزتان را گول بزنید تا به سرعت لاغر شوید!

به گزارش وبلاگ املاکیا، چربی احشایی چربی های ذخیره شده بدن هستند که با هر بار خوردن غذا فراوری می شوند. اما شما می توانید با سرو صحیح شام خود میزان چربی هایی که در بدن ذخیره می شوند را به حداقل برسانید.

مغزتان را گول بزنید تا به سرعت لاغر شوید!

به گزارش ، چربی احشایی به چربی های مضر شکمی گفته می گردد که حتماً بیشتر از چربی های هر قسمت دیگری دلتان می خواهد از دست آن ها خلاص شوید. این چربی ها با انسداد حفره شکمی می تواند آثار زیان باری بر سلامت شما داشته باشد. با این حال، یک راه خوب برای به حداقل رساندن چربی های شکمی وجود دارد.

این درست نخوردن است که باعث انباشته شدن مقادیر زیادی چربی احشایی در بدن شما می گردد.

این مسأله می تواند ریسک بروز مسائل جسمانی مختلفی را در فرد افزایش دهد، از دیابت نوع دو و بالا رفتن فشار خون گرفته تا افزایش کلسترول خون و ابتلا به بیماری های قلبی.

آیا این مشکل با داشتن یک تغذیه سالم حل می گردد؟ خیر هنوز هم این ریسک وجود دارد که پرخوری کنید.

روش درست سرو شام استفاده از بشقاب های کوچک است. این کار به شما یاری می نماید مقدار غذایی که می خورید را تحت کنترل داشته باشید.

اگر از بشقاب های عظیم تر بهره ببرید، این کار شما را تشویق به خوردن غذای بیشتر نموده و درگیر چربی های ناخواسته شکمی می نماید.

این ترفند کاملاً علمی است. محققان دانشگاه کورنل آمریکا تأثیر نشانه های بصری را در میزان غذا خوردن افراد مورد آنالیز قرار دادند.

در این تحقیق که در آن 54 نفر شرکت داشتند، از کاسه های سوپ مخصوصی استفاده شد که به طور اتوماتیک پر می شدند.

به گفته محققان، دستگاه سوپ پرکنی در داخل یک میز به سبک رستوران تعبیه شده بود که دو تا چهار کاسه روی آن به تدریج و به شکل غیر محسوسی همزمان با صرف محتویات شان دوباره پر می شدند.

به همین خاطر، همان طور که شرکت نمایندگان سوپ خود را می خوردند، کاسه ها هم به آرامی دوباره پر می شدند.

نتایج آزمایش نشان داد آن هایی که در ظرف های خود پر شونده غذا خورده بودند، سوپ بیشتری خورده بودند تا آن هایی که در ظرف های معمولی سوپ خورده بودند.

جالب آنکه آن هایی که سوپ بیشتری خورده بودند (به خاطر ظرف های خود پر شونده) بیشتر از آن هایی که در ظرف های معمولی غذا خورده بودند، احساس سیری نمی کردند.

محققان نتیجه دریافتد: مقدار غذای موجود در بشقاب یا کاسه میزان غذای مصرفی را افزایش می دهد، چون این مسأله روی هنجار ها و انتظارات مصرفی فرد تأثیر می گذارد.

این مسأله همچنین باعث می گردد فرد خودنظارتی کمتری داشته باشد. از قرار معلوم افراد از چشم های خود برای شمردن میزان کالری مصرفی شان استفاده می نمایند نه از شکم شان.

در پژوهشی دیگر، محققان دانشگاه واخنینگن هلند به نتیجه مشابهی دست یافتند.

در این تحقیق 67 نفر شرکت داشتند که به طور تصادفی به آن ها در یک کاسه عظیم یا یک کاسه متوسط پاستا داده می شد.

کاسه های عظیم 6/9 لیتر گنجایش داشتند و گنجایش کاسه های متوسط بسیار کمتر یعنی 3/8 لیتر بود.

این محققان متوجه شدند وقتی کاسه ها عظیم بودند شرکت نماینده ها 77 درصد بیشتر غذا می خوردند تا زمانی که کاسه ها متوسط بودند.

دانشمندان از این اطلاعات به این نتیجه رسیدند که در نظر دریافت اندازه کاسه (یا بشقابی) که غذا در آن سرو می گردد اهمیت زیادی دارد.

برای یاری به کاهش غذای مصرفی تان (و میزان چربی های احشایی بدن خود)، توصیه می گردد برای خوردن شام از بشقاب هایی بهره ببرید که حدود 25 سانتیمتر قطر دارند.

به علاوه توصیه می گردد دو چهارم بشقاب خود را به سبزیجات غیر نشاسته ای مثل هویج، جوانه لوبیا و ... اختصاص دهید.

یک چهارم دیگر بشقاب تان را برای سبزیجات نشاسته داری مثل سیب زمینی و یک چهارم باقی مانده را برای مواد غذایی پروتئینی مثل مرغ بگذارید.

منبع: روزیاتو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "مغزتان را گول بزنید تا به سرعت لاغر شوید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مغزتان را گول بزنید تا به سرعت لاغر شوید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید