فرمانده القاعده در یمن بازداشت شد

به گزارش وبلاگ املاکیا، نیروهای امنیتی زمانی این تروریست را دستگیر کردند که در حال ورود از استان مأرب به استان صنعا بود تا یک طرح تروریستی را عملی سازد.

فرمانده القاعده در یمن بازداشت شد

عبدالخالق العجری سخنگوی وزارت کشور دولت صنعا امروز (شنبه) از بازداشت یکی از سرکردگان ارشد القاعده در استان صنعا اطلاع داد.

به گزارش فارس، به نوشته سبأ نت، او بدون افشای نام این سرکرده تروریست، گفت که این فرد فرماندهی نیروهای القاعده در منطقه قیفه در استان البیضاء را در جنوب یمن بر عهده داشت که مدتی پیش با شکست از نیروهای ارتش یمن مجبور به فرار شدند.

نیروهای امنیتی زمانی این تروریست را دستگیر کردند که در حال ورود از استان مأرب به استان صنعا بود تا یک طرح تروریستی را عملی سازد.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن، در 28 مرداد ماه از آزادسازی بیش از هزار کیلومتر مربع از استان البیضاء در جنوب شرق صنعاء و کشته یا زخمی شدن بیش از 250 نفر از تروریست های القاعده و داعش اطلاع داده بود. او چندی بعد در یک کنفرانس خبری گفت که آمریکا، سعودی و امارات در رأس کشورهایی هستند که با گروههای تروریستی و تکفیری در ارتباط هستند.

به گفته وزارت کشور یمن عناصر تکفیری داعش و القاعده طی پنج سال گذشته بیش از 300 عملیات تروریستی فقط در استان البیضاء در مرکز یمن انجام داده اند.

منبع: عصر ایران

به "فرمانده القاعده در یمن بازداشت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده القاعده در یمن بازداشت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید