ساخت پیچیده ترین مینی ربات مفصل دار چوبی دنیا

به گزارش وبلاگ املاکیا، پژوهشگران چین، یک ربات کوچک را طراحی نموده اند که از چوب ساخته شده است و به خاطر داشتن مفاصل بسیار می تواند به سادگی حرکت کند.

ساخت پیچیده ترین مینی ربات مفصل دار چوبی دنیا

به گزارش وبلاگ املاکیا و به نقل از کیک استارتر، پژوهشگران چینی، نوعی مینی ربات طراحی نموده اند که از مفاصل زیادی تشکیل شده است و به همین دلیل می تواند تحرک زیادی داشته باشد. این ربات اگرچه بسیار کوچک است اما تعداد قابل توجه مفاصل، قابلیت های بسیاری را به آن می بخشند.

همه بخش های این ربات به صورت جزئی طراحی شده اند و در ساخت آن از مواد طبیعی مانند چوب نیز استفاده شده است. پژوهشگران باور دارند که این ربات موسوم به Robot-GB، پیشرفته ترین مدل کوچک ربات چوبی دارای مفصل به شمار می رود که تا به امروز در دنیا ساخته شده است.

کاربران ابتدا نمونه Robot-GB سفارشی خود را دریافت خواهند کرد و سپس با مراجعه به نمودار داده شده می توانند سه جفت چشم، سه دهان و سه گوی شبیه به جواهر را انتخاب نمایند. انتخاب های کاربران در سرانجام رقابت جمع آوری خواهند شد. اگر کاربران، انتخابی نداشته باشند و یا دستورالعمل های آنها نامشخص باشد، به آنها پیش فرض هایی ارائه خواهد شد.

ربات Robot-GB، یک شاهکار هنری کوچک به شمار می رود. این ربات، بسیار کوچک و پیچیده است و از 200 بخش کوچک تشکیل می گردد که باید سر هم شوند.

سازندگان در حال حاضر، یک خط فراوری مطلوب را برنامه ریزی نموده اند و با تامین نمایندگان مواد مورد احتیاج و چندین کارگر نیز تماس گرفته اند. آنها اطمینان دارند که می توانند در مدت زمان معین شده، 100 قطعه از این شاهکار هنری کوچک را بسازند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ساخت پیچیده ترین مینی ربات مفصل دار چوبی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت پیچیده ترین مینی ربات مفصل دار چوبی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید