خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد با رگبار باران و افزایش دما روبرو می گردد

به گزارش وبلاگ املاکیا، گچساران - خبرنگاران- کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی ،افزایش دما و رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد در این استان پیش بینی می گردد.

خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد با رگبار باران و افزایش دما روبرو می گردد

ولی بهره مند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ املاکیا گفت: بارش باران در مناطق کوهستانی در روز پنجشنبه اول خرداد و افزایش دما به میزان سه درجه سانتیگراد از روز شنبه سوم خرداد پیش بینی می گردد.

وی اضافه نمود: غبار رقیق و آسمان ابری تا نیمه ابری از دیگر پدیده های هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد از امروز تا 72 ساعت آینده است.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت:حداکثر دمای مناطق مختلف استان در شبانه روز گذشته در امامزاده جعفر39.4، گچساران 39،لیکک 38.7دهدشت 37.6،یاسوج 29.4 و سی سخت 26.4درجه سانتیگراد گزارش شده است.

وی اعلام کرد: حداقل دمای مناطق مختلف استان نیز در سی سخت 12.4،یاسوج 13،دهدشت 17،امامزاده جعفر 19.2، گچساران 21.4لیکک 25.5 درجه سانتیگراد گزارش شده است.

دمای هوا در گرمترین روزهای سال در بعضی مناطق گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد به 50 درجه سانتیگراد می رسد.

حداقل دمای هوا در سردترین روزهای سال این استان در شهرهای سی سخت و یاسوج نیز تا 10درجه سانتیگراد زیر صفر گزارش شده است.

اختلاف خنک ترین و گرمترین دمای هوای فصل تابستان در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد تا 32 درجه سانتیگراد نیز ثبت شده است.

دفتر مطالعات پایه منابع آب ایران در این استان را در سال زراعی 97و 98 از نظر میانگین بارندگی استان ها در رتبه دوم پربارش ترین ها اعلام نموده است.

کهگیلویه و بویراحمد با مساحتی حدود 16 هزار و 249 کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد با رگبار باران و افزایش دما روبرو می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد با رگبار باران و افزایش دما روبرو می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید