خبرنگاران فعالیت مطب ها در قم تا سرانجام طرح فاصله گذاری اجتماعی تعیین شد

به گزارش وبلاگ املاکیا، قم - خبرنگاران - معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به شرایط فعالیت مطب ها تا سرانجام طرح فاصله گذاری اجتماعی گفت: با هماهنگی سازمان نظام پزشکی استان قم، مقرر شد تا تمامی مطب های دندانپزشکی به جز مطب دندانپزشکی اطفال تعطیل باشند.

خبرنگاران فعالیت مطب ها در قم تا سرانجام طرح فاصله گذاری اجتماعی تعیین شد

به گزارش روز شنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، محمود پرهام در گفت و گویی اضافه نمود: درمانگاه ها و کلینیک های عمومی و خصوص دندانپزشکی سطح استان، موظف اند فقط یک یا دو یونیت دندانپزشکی را برای کارهای صرفا اورژانسی و فعالیت های محدود اختصاص دهند.

وی اضافه نمود: تمامی مطب های عمومی، متخصص ها و فوق تخصص های داخلی، اطفال، قلب و مغز و اعصاب فعال هستند.

وی ادامه داد: سایر مطب ها، کلینیک های پوست و مو، مراکز حراجی محدود و مراکز توان بخشی تعطیل هستند.

پرهام گفت: در خصوص کلینیک های چشم پزشکی نیز تنها یک مرکز آن هم فقط برای کارهای اورژانسی دایر است.

وی اضافه نمود: همچنین تمامی درمانگاه های شبانه روزی عمومی استان فعال هستند.

بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از قرارگاه مردمی کریمه اهل بیت(ع)

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم نیز با حضور در مجتمع نور قم، از فعالیت قرارگاه مردمی کریمه اهل بیت(ع) که در راستای مبارزه با ویروس کرونا تشکیل شده است، بازدید و از کوشش ها و زحمات آن ها قدردانی کرد.

محمدرضا قدیر در جریان این بازدید گفت: راه اندازی این قرارگاه فکر و ایده بسیار خوبی بوده و باید توجه گردد که در شرایط بحران، حکومت ها به تنهایی نمی توانند امور را پیش ببرند و باید از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد در جهت استفاده بهینه از ظرفیت های مردمی بهره گیرند.

وی اضافه نمود: ساماندهی این نیروهای پرتوان مردمی بسیار مهم و راهگشاست، که این قرارگاه به خوبی به این مهم پرداخته و مشارکت و یاری های مردمی ملت عظیم ایران به گونه ای است که زبانزد جهانیان شده است.

علیرضا زاکانی منتخب مردم قم در مجلس شورای اسلامی نیز در حاشیه این بازدید گفت: قرارگاه با همه توان در خدمت دانشگاه علوم پزشکی قم است و کوشش خواهیم کرد تا در راستای برطرف مسائل مردم در کنار شما باشیم.

وی تأکید کرد: در قرارگاه مردمی بسته های خدماتی ازجمله بهداشتی، معیشتی، اوقات فراغت توانمندسازی و راه اندازی مشاغل خانگی تعریف شده است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام نمود: تا به امروز 55 هزار و743 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 158 نفر در 24 ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به 3452 نفر رسیده است.

کیانوش جهانپور روز شنبه درباره آخرین شرایط ابتلای قطعی به کرونا در کشور و فوت ناشی از آن اعلام کرد: از ظهر دیروز تا امروز 16 فروردین 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 2560 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شدند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران فعالیت مطب ها در قم تا سرانجام طرح فاصله گذاری اجتماعی تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فعالیت مطب ها در قم تا سرانجام طرح فاصله گذاری اجتماعی تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید