کنفدراسیون فوتبال آسیا در پی انتها دادن به لیگ قهرمانان با سیستم قبلی

به گزارش وبلاگ املاکیا، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) مصمم است تا فصل جاری لیگ قهرمانان را با همان سیستم قبلی به خاتمه رساند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در پی انتها دادن به لیگ قهرمانان با سیستم قبلی

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ املاکیا، به نقل از روزنامه الوطن قطر، AFC همچنان درباره تمامی گزینه های از سرگیری ملاقاتهای لیگ قهرمانان که در ماه مارس به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شدند، به بحث و آنالیز می پردازد. سناریوهای زیادی برای این رقابت ها که فقط 2 هفته از مرحله گروهی اش را گذرانده است، مطرح شد. طبق گزینه های رسیده به AFC پیشنهاد از سرگیری رقابت ها در هفته نخست آگوست 2020 (مرداد) ارائه شد.

بر اساس این گزارش، کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون های عضوش پیشنهاد برگزاری تجمیعی ملاقاتهای لیگ قهرمانان جهت کاهش زمانی رقابت ها و پروازهای بین المللی تیم ها داده بود، اما شاید پاسخ مثبتی از آنها دریافت نکند. بنابراین این احتمال وجود دارد AFC با عقب نشینی از این پیشنهاد به سیستم قبلی خود یعنی برگزاری بازی های مرحله گروهی به صورت رفت و برگشت و سپس برگزاری بازی های مراحل نهایی به صورت تک حذفی بازگردد.

کمیته اجرایی AFC این روزها در حال آنالیز دقیق تمامی سناریوهای پیشنهادی است و از سویی فدراسیون های فوتبال آسیا نیز به دنبال از سرگیری لیگ های خود از ماه آگوست هستند. پس از ارائه پیشنهادی به AFC مبنی بر برگزاری تجمیعی رقابت ها در دو کشور مختلف پیشنهاد جدید دیگری به این نهاد جهت برگزاری 4 ملاقات هر گروه لیگ قهرمانان در زمین بی طرف ارائه شد؛ البته اجرایی شدن این پیشنهاد نیز بستگی به شرایط مبارزه با ویروس کرونا در کشورهای آسیا دارد. هرچند AFC معتقد است با توجه به در اختیار داشتن کمی زمان، رقابت ها به حالت عادی بازخواهند گشت.

همچنین کنفدراسیون فوتبال آسیا با هماهنگی فیفا ماه های اکتبر و نوامبر را برای برگزاری بازی های انتخابی جام جهانی 2022 و جام ملت های 2023 مشخص نموده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کنفدراسیون فوتبال آسیا در پی انتها دادن به لیگ قهرمانان با سیستم قبلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنفدراسیون فوتبال آسیا در پی انتها دادن به لیگ قهرمانان با سیستم قبلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید