هشدار ، این روزها به جای لنزهای تماسی از عینک بهره ببرید

به گزارش وبلاگ املاکیا، لنزهای تماسی برای افراد بسیاری ابزاری مفید محسوب می شوند زیرا می توانند طیف وسیعی از مسائل بینایی را اصلاح نموده و حتی از نظر زیبایی شناختی انتخاب بهتری نسبت به عینک باشند. اما در حال حاضر که همه نگران ایمنی خود در برابر کروناویروس جدید هستند، به افرادی که از لنزهای تماسی استفاده می نمایند توصیه شده است تا از عینک استفاده نمایند.

هشدار ، این روزها به جای لنزهای تماسی از عینک بهره ببرید

به گزارش وبلاگ املاکیا، عصر ایران به نقل از مدیکال دیلی نوشت: استفاده از لنزهای تماسی می تواند کاربران آنها را در معرض خطر آلودگی با کروناویروس جدید قرار دهد. استفاده از لنزهای تماسی می تواند موجب خارش و سوزش چشم ها گردد. احساس ناراحت نماینده در چشم ها می تواند فرد را وادار به مالش چشم ها با دست خود کند. از آنجایی که پرهیز از لمس صورت، از جمله دهان، بینی و چشم ها برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید-19 توصیه شده است، انجام این کار به واسطه استفاده از لنزهای تماسی می تواند به بروز مسئله ای عظیم منجر گردد.

اگر دست های فردی که از لنزهای تماسی استفاده می نماید به ویروس آلوده باشد، لمس و مالش چشم ها می تواند ابتلا به بیماری کووید-19 را به همراه داشته باشد. چشم ها به بینی متصل هستند، از این رو ویروس می تواند به راحتی به دستگاه تنفسی فرد نفوذ کند.

آموزشگاه چشم پزشکی آمریکا اخیرا طی یک بیانیه به افرادی که از لنزهای تماسی استفاده می نمایند توصیه نموده است تا طی دوران همه گیری بیماری از عینک استفاده نمایند. استفاده از عینک نه تنها به افراد در پیشگیری از لمس صورت خود یاری می نماید، بلکه یک لایه محافظ دیگر در برابر کروناویروس را در اختیار آنها قرار می دهد.

عینک ها می توانند منطقه عظیم تری از صورت شما را محافظت نمایند. آنها می توانند همانند یک محافظ در برابر قطرات آلوده ای که در هوا پخش می شوند، عمل نمایند. البته باید به این نکته اشاره داشت که میزان کارایی عینک های طبی برای محافظت در برابر ویروس به اندازه عینک های ایمنی نیست.

اگر همچنان قصد دارید طی دوران همه گیری بیماری از لنزهای تماسی بهره ببرید، کارشناسان شست وشوی منظم دست ها پیش از گذاشتن و برداشتن آنها را توصیه نموده اند. زمانی که با احتیاج به مالش چشم ها روبرو هستید نیز استفاده از یک دستمال تمیز به جای دست ها توصیه شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "هشدار ، این روزها به جای لنزهای تماسی از عینک بهره ببرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار ، این روزها به جای لنزهای تماسی از عینک بهره ببرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید