قدردانی جمعیت جوانان مسلمان تاجیک از حرکت مطالبه گرایانه دانشجویان، لزوم حمایت مسئولین از دانشجویان مظلوم زندانی تاجیکستان خبرنگاران

به گزارش وبلاگ املاکیا، جمعیت جوانان مسلمان تاجیک طی بیانیه ای مراتب قدردانی صمیمانه و سپاس خود را از این حرکت خودجوش، بشردوستانه و مطالبه گرایانه دانشجویان و ملت عزیز ایران در راستای حمایت از مستضعفین جمهوری تاجیکستان ابراز داشتند.

قدردانی جمعیت جوانان مسلمان تاجیک از حرکت مطالبه گرایانه دانشجویان، لزوم حمایت مسئولین از دانشجویان مظلوم زندانی تاجیکستان خبرنگاران

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه وبلاگ املاکیا، جمعیت جوانان مسلمان تاجیک طی بیانیه ای مراتب قدردانی صمیمانه و سپاس خود را از این حرکت خودجوش، بشردوستانه و مطالبه گرایانه دانشجویان و ملت عزیز ایران در راستای حمایت از مستضعفین جمهوری تاجیکستان ابراز داشتند.

متن این بیانیه بدین توضیح است:

با عرض سلام و احترام!

پیرو مطالبات صورت گرفته توسط هسته بین المللی دانشجویان دانشگاه های سراسر جمهوری اسلامی ایران از مقامات دولتی این کشور، در راستای حمایت از دانشجویان تاجیک تحصیل کرده در ایران که پس از بازگشت به کشورشان بازداشت و مورد شکنجه قرار گرفته اند، در تاریخ 16 فروردین 1400 هشتگ حمایتی آزادی دانشجویان تاجیک به همت دانشجویان و مردم همزبان، همدل و هم فرهنگ جمهوری اسلامی ایران، ترند دوم توییتر فارسی شد.

جمعیت جوانان مسلمان تاجیک مراتب قدردانی صمیمانه و سپاس خود را از این حرکت خودجوش، بشردوستانه و مطالبه گرایانه دانشجویان و ملت عزیز ایران در راستای حمایت از مستضعفین جمهوری تاجیکستان ابراز داشته و از خداوند متعال همدلی و همبستگی روز افزون دو ملت را مسئلت دارد.

از مسئولین و مقامات ذیربط جمهوری اسلامی ایران نیز تقاضامندیم که در راستای حمایت های دانشجویان و مردم شریف ایران از مردم مظلوم تاجیک علی الخصوص دانشجویان بازداشت شده، و با توجه به اصل 154 قانون اساسی این کشور مبنی بر حمایت از مسستضعفین دنیا، با دیپلماسی اسلامی و انقلابی خود مسئله بازداشت دانشجویان تاجیک تحصیل کرده در ایران و مسائل دینی مردم مظلوم تاجیکستان را پیگیری کرده و فریاد رس آه این مظلومان باشند تا در نتیجه سبب کاسته شدن سختی ها و روز افزون گشتن همدلی ها و همبستگی های دو ملت ایران و تاجیکستان گردند. ان شاء الله!

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "قدردانی جمعیت جوانان مسلمان تاجیک از حرکت مطالبه گرایانه دانشجویان، لزوم حمایت مسئولین از دانشجویان مظلوم زندانی تاجیکستان خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدردانی جمعیت جوانان مسلمان تاجیک از حرکت مطالبه گرایانه دانشجویان، لزوم حمایت مسئولین از دانشجویان مظلوم زندانی تاجیکستان خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید