سیگنال حیات از زیر آوار انفجار بیروت؛ دستور میشل عون به نجاتگران

به گزارش وبلاگ املاکیا، فارس نوشت: دریافت سیگنالی از تپش قلب در زیر آوارهای انفجار بیروت بار دیگر امیدها را زنده کرده و عملیات برای یافتن فرد زنده احتمالی ادامه دارد.

سیگنال حیات از زیر آوار انفجار بیروت؛ دستور میشل عون به نجاتگران

نیروهای دفاع شهری لبنان و نجاتگران امروز (جمعه) نیز به عملیات جستجوی خود در زیر آوارهای ناشی از انفجار بیروت برای یافتن احتمالی شخصی زنده ادامه دادند.

بر اساس گزارش شبکه المیادین، این تلاش که یک ماه پس از انفجار بیروت در جریان است پس از آن شروع شد که تیم جست وجو و نجات شیلی گفت، سیگنال های از تپش قلب انسان زنده از زیر آوارهای منطقه مار مخایل دریافت کرده است.

پس از آنکه دیشب دو جرثقیل دیوارهایی را که امکان سقوط داشت از منطقه مذکور برداشتند، نیروهای دفاع شهری شروع به برداشتن آوار و سنگ ها با دست کردند. جورج ابوموسی مدیر عملیات نیروهای دفاع مدنی گفت، عملیات جست وجو از دیشب بدون توقف ادامه داشته اما هنوز به نتیجه ای نرسیده است.

ابتدا یک سگ آموزش دیده تیم شیلی را به محلی که وجود انسان زنده زیر آوار در آن محتمل بوده برده و پس از آن این تیم با اسکنرهای حرارتی پیشرفته، سیگنال تپش قلب دریافت کرد.

انفجار بندر بیروت در چهارم آگوست منجر به کشته شدن 191 نفر و مجروحیت بیش از 6500 نفر دیگر شد. آمارهای رسمی از وجود هفت مفقود پس از این انفجار خبر می دهد.

پیگیری میشل عون

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی لبنان ان ان ای، میشل عون رئیس جمهور لبنان نیز در حال پیگیری این مسأله است.

وی در همین ارتباط تماسی با ریمون خطار مدیرکل دفاع شهری برقرار و در جریان آخرین اخبار درباره عملکرد تیم نجات قرار گرفته است.

میشل عون ضمن تأکید بر سلامتی تیم نجات و جست وجو اعلام کرده، این عملیات تا روشن شدن موضوع باید ادامه پیدا کند.

310310

منبع: خبرآنلاین

به "سیگنال حیات از زیر آوار انفجار بیروت؛ دستور میشل عون به نجاتگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگنال حیات از زیر آوار انفجار بیروت؛ دستور میشل عون به نجاتگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید