میشل عون: برای کشف حقیقت انفجار بیروت به زمان احتیاج داریم، همه فرضیه ها پا برجاست

به گزارش وبلاگ املاکیا، رئیس جمهور لبنان با تاکید بر اینکه هیچ گونه کوتاهی یا سهل انگاری درخصوص تحقیق درباره انفجار اخیر در اسکله بیروت نخواهد شد، تاکید نمود: همه فرضیه ها درباره این انفجار همچنان پا برجاست.

میشل عون: برای کشف حقیقت انفجار بیروت به زمان احتیاج داریم، همه فرضیه ها پا برجاست

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ املاکیا به نقل از شبکه تلویزیونی المنار، میشل عون رئیس جمهور لبنان در سخنانی توضیح داد: هیچ تاخیری درخصوص تحقیق درباره انفجار اسکله بیروت وجود ندارد بلکه احتیاج به زمان برای روشن شدن حقیقت ماجرا است.

وی اضافه نمود: همه فرضیه ها همچنان پا برجاست و تعلل و کوتاهی درباره این موضوع وجود ندارد و درباره همه احتمال ها تحقیق خواهد شد.

ژنرال عون گفت: تحقیق به سه مرحله تقسیم شده است. مرحله اول روشن شدن این نکته است که کشتی از کجا آمده و در کجا نیترات را بارگیری نموده است و به کجا می رفته است و علل اینکه باعث شده تا وارد اسکله بیروت گردد و از سال 2013 تا به امروز که مواد منفجره آن منفجر شد، در آنجا باقی بماند.

وی اضافه نمود: دوم اینکه مسئولیت افرادی که این کشتی را پذیرش نموده اند، تعیین گردد و سوم اینکه روشن گردد که چه کسی درباره شرایط آن - بدون آگاهی نهادهای سیاسی مسئول درقبال این موضوع - اهمال نموده است.

ژنرال عون درباره مسئله مامور کردن نخست وزیر جدیدی برای تشکیل کابینه گفت: نظام ما مجلس است و باید رایزنی با نمایندگان صورت گیرد تا روشن گردد که می خواهند چه کسی نخست وزیر باشد. بعد از این مرحله، کسی را که برای تشکیل دولت انتخاب کردند، مامور تشکیل آن می گردد و بعد از تشکیل، دولت باید در مجلس برای دریافت رای اعتماد در پرتو برنامه کاری خود حاضر گردد.

وی اضافه نمود: اما به طور خاص، خواستار نتایجی برای اصلاحات همراه با دولت هستم تا اینکه این اصلاحات به سرعت رقم بخورد زیرا بسیار در این زمینه تاخیر به خرج داده ایم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "میشل عون: برای کشف حقیقت انفجار بیروت به زمان احتیاج داریم، همه فرضیه ها پا برجاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میشل عون: برای کشف حقیقت انفجار بیروت به زمان احتیاج داریم، همه فرضیه ها پا برجاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید