دولت در امهال اقساط بانکی شفاف عمل کند

به گزارش وبلاگ املاکیا، عضو کمیسیون مالی مجلس گفت: دولت هنوز تکلیف موضوع امهال تسهیلات بانکی را تعیین نکرده است.

دولت در امهال اقساط بانکی شفاف عمل کند

به گزارش گروه مالی خبرگزاری وبلاگ املاکیا از خانه ملت، محمود بهمنی عضو کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی در واکنش به عدم همکاری بعضی بانک ها در اجرای بخشنامه بانک مرکزی برای تعلیق سه ماهه پرداخت اقساط بانکی، گفت: متأسفانه در شرایط کنونی بعضی بانک ها زیر بار اجرای این بخشنامه نمی فرایند، البته بانک ها دلایلی را برای این مسئله مطرح می نمایند.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بانک مرکزی در بخشنامه و دستور العمل خود اعلام نموده که بانک ها باید به مدت سه ماه پرداخت اقساط تسهیلات را تعلیق نمایند، حال اگر بانک ها این دستور را نیز اجرایی نمایند؛ این احتمال وجود دارد که بعد از گذشت سه ماه از وام گیرندگان سود و جریمه دیرکرد را دریافت نمایند که این مسئله دیگر امهال تسهیلات نیست.

وی گفت: در شرایط کنونی مشکل اینجاست که دولت هنوز تکلیف موضوع امهال تسهیلات بانکی را معین ننموده است، دولت باید به بانک ها برای اجرای دستور العمل مذکور اعلام کند سود تسهیلات را دولت پرداخت می نماید اما بانک ها هم باید از دریافت جریمه خودداری نمایند. از این رو تا وقتی که این مسئله شفاف و معین تکلیف نشود، بانک ها نیز زیر بار اجرای این بخشنامه نمی فرایند.

عضو کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه دولت در چند هفته اخیر تنها به اقدامات رسانه ای و تبلیغاتی روی آورده است و هیچ اقدام عملیاتی در این عرصه صورت نگرفته است که نمونه آن عدم هماهنگی میان دولت و بانک ها در امهال اقساط تسهیلات است. بنابراین دولت باید در این رابطه دست از شعار دادن بر دارد و واقعا اقدامات جدی را انجام دهد.

انتهای پیغام/4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "دولت در امهال اقساط بانکی شفاف عمل کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت در امهال اقساط بانکی شفاف عمل کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید