خبرنگاران درگیری معترضان به نژادپرستی در پورتلند با نیروهای پلیس

به گزارش وبلاگ املاکیا، تهران- خبرنگاران- در ادامه اعتراضات خیابانی معترضان در شهر پورتلند و خشونت نیروهای سرکوبگر پلیس، روز آدینه درگیریی میان معترضان و نیروهای فدرال مقابل ساختمان مهاجرت آمریکا رخ داد.

خبرنگاران درگیری معترضان به نژادپرستی در پورتلند با نیروهای پلیس

به گزارش وبلاگ املاکیا، آسوشیتدپرس گزارش داد که درگیری شدیدی میان معترضان در بزرگترین شهر ایالت اورگان (پورتلند) با نیروهای فدرال مقابل ساختمان مهاجرت و گمرک آمریکا اتفاق افتاده است.

پلیس پورتلند در بیانیه ای بیان کرد: حدود 100 نفر از معترضان در اوایل روز آدینه به ساختمان مهاجرت حمله ور شده و به سمت دیوارهای ساختمان سنگ و بطری پرتاب کردند.

به گفته پلیس، نیروهای فدرال نیز برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور و تسلیحات ضد شورش استفاده نموده و در این میان سه نفر از معترضان نیز بازداشت شدند.

در ادامه اعتراضات خیابانی معترضان به بی عدالتی در آمریکا و رفتارهای خشونت آمیز پلیس، پلیس اف بی آی با دریافت تهدید بمبگذاری در یک خودرو تعدادی از ساختمان فدرال را در شهر پورتلند تعطیل کرد.

شهر پورتلند در 2 ماه گذشته صحنه اعتراض های مردمی به نژادپرستی و خشونت پلیس درپی قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی به دست پلیس سفیدپوست این کشور است.

فلوید شهروند 46 ساله آفریقایی - آمریکایی بود که براثر فشار زانوی افسر پلیس بر گردنش و جراحات حاصل از آن جان باخت.

اعتراضات صلح آمیز مردم شهر پورتلند زمانی به خشونت کشیده شد که در روز 5 ژوئیه (15 تیر) ماموران فدرال برای سرکوب ناآرامی های مدنی به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به پورتلند اعزام شدند. نیروهایی که حضورشان در هفته های گذشته نه تنها موجب کمتر شدن اعتراض های به نژادپرستی در پورتلند نشده، بلکه استقرار این نیروها خشم معترضان را برانگیخته و به درگیری با نیروهای امنیتی منجر شده است.

آمریکا که خود را مهد آزادی و دموکراسی در دنیا معرفی می نماید، اکنون نحوه برخورد سرکوبگرانه یگان های اعزامی مسلح دولت فدرال به شهرهایی که در آن اعتراض های عدالتخواهی اجتماعی درجریان است، به امری مبهوت کننده و غیرقابل باور بدل شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران درگیری معترضان به نژادپرستی در پورتلند با نیروهای پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران درگیری معترضان به نژادپرستی در پورتلند با نیروهای پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید