فراوری جگر چرب غاز آزمایشگاهی هم ممکن شد

به گزارش وبلاگ املاکیا به نقل از دیجیتال ترندز، جگر چرب اردک یک غذای گران قیمت است که فرانسه یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان آن است.

فراوری جگر چرب غاز آزمایشگاهی هم ممکن شد

برای فراوری این غذا حیواناتی مانند مرغابی و غاز با سن 9 تا 25 هفته به مدت 14 تا 21 روز مجبور به خوردن مقدار زیادی غذا می شوند و به بیماری کبد چرب مبتلا می شوند. برای مجبور کردن این حیوانات به پرخوری لوله ای از دهان به درون معده آنها وارد می گردد و وزن نهایی مرغابی ها و غازها از 80 گرم به 600 تا 1000 گرم افزایش می یابد.

سپس این حیوانات را درون قفس های بسیار کوچک قرار می دهند و آن ها را مجبور می نمایند که در یک حالت ثابت و بدون حرکت بایستند تا انرژی مصرف ننمایند و چاق تر شوند. نتیجه نهایی این فرایند مرگ این پرندگان است.

فراوری جگر چرب به صورت آزمایشگاهی می تواند فرایند غذا دادن اجباری به پرندگان که موجب رنج کشیدن و بیماری آن ها می گردد را متوقف کند.

شرکت فناوری نوپای ژاپنی IntegriCulture با استفاده از سلول های بنیادی کبد غاز جلوی مرگ حیوانات مذکور برای فراوری غذای جگر چرب را خواهد گرفت. این شرکت مدعی شده جگر چرب فراوریشده به این شیوه چربی کمتری دارد و برای سلامتی هم کمتر مضر است.

شرکت یادشده تا به حال 7.4 میلیون دلار سرمایه برای اجرای این طرح جمع آوری نموده و امیدوار است تا سال 2021 آن را عملیاتی کند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "فراوری جگر چرب غاز آزمایشگاهی هم ممکن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری جگر چرب غاز آزمایشگاهی هم ممکن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید