افزایش 3 برابری ظرفیت فراوری الکل در کشور

به گزارش وبلاگ املاکیا، تهران (پانا) - مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با بیان پیش از شیوع کرونا 35 شرکت به طور رسمی در کشور به فراوری الکل مشغول بودند، گفت این شرکت ها با یک سوم ظرفیت خود فعالیت داشتند که با شیوع کرونا و افزایش تقاضا ظرفیت این شرکت ها به 100 درصد افزایش یافت.

افزایش 3 برابری ظرفیت فراوری الکل در کشور

به گزارش وبدا، سیدحیدر محمدی اظهار کرد: پیش از شیوع کرونا میزان فراوری الکل در شرکت های فراوریکننده حدود روزانه پنج هزار لیتر بود که اکنون بسته به میزان مورد احتیاج تا 15 هزار لیتر و حتی بیشتر افزایش یافته که نشان از افزایش سه برابری فراوری دارد.

وی اضافه کرد: پس از جلسه اخیر کمیسیون قانونی ساخت و ورود نیز، مجوز احداث حدود 49 شرکت و کارخانه فراوری الکل در استان های مختلف صادر شد که الزاماً تمامی این شرکت ها ممکن است به عرصه فراوری نرسد، اما درصورت بروز شرایط احتمالی، هر استان جوابگوی احتیاج تامین الکل خود خواهند بود، ضمن آنکه تمام این شرکتها مورد نظارت قرار خواهند داشت.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اظهار کرد: موافقت با افزایش تعداد شرکت های فراوریکننده الکل به دلیل شیوع کرونا اتخاذ شد و در حال حاضر نه تنها در هیچ استانی از لحاظ ذخایر الکل و محلول ضدعفونی کننده مسئله ای وجود ندارد، بلکه درخواستهای متعددی برای اخذ مجوز صادرات توسط فراوریکنندگان ارائه شده است.

وی گفت: به منظور تسهیل فرایند فراوری در استانها و کاهش بروکراسی اداری در سال جهش فراوری، اختیارات قانونی به معاونت های غذا و داروی سراسر کشور به منظور صدور مجوزها تفویض شده است.

محمدی با بیان اینکه شرکت های فراوریکننده الکل در استان های مختلفی فعالیت دارند که فراوریات آنها به شرایط مختلفی از جمله شرایط جوی و تامین ماده اولیه بستگی دارد، گفت: در بعضی مناطق میزان فراوری الکل با تغییرات آب و هوایی و نرخ ماده اولیه از قبیل ذرت یا غلات تحت تاثیر قرار می گیرد که برای این موضوع نیز تمهیدات لازم اندیشیده شده و ذخیره مناسب در نظر گرفته شده است.

به گفته وی برای جلوگیری از سوءمصرف الکل، نظارت ها برای رعایت ضوابط، تقلیب و پلمب برای همه حواله ها صورت گرفته، که به خوبی رعایت می شوند، این نظارت ها منجر به کاهش خود به خود سوء مصرف نیز می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "افزایش 3 برابری ظرفیت فراوری الکل در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 3 برابری ظرفیت فراوری الکل در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید