واکنش وزارت دفاع چین به گزارش پنتاگون

به گزارش وبلاگ املاکیا، وزارت دفاع چین در بیانیه ای گزارش اخیر پنتاگون درباره توانایی نظامی این کشور را بی اساس و تحریک آمیز توصیف کرد.

واکنش وزارت دفاع چین به گزارش پنتاگون

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ املاکیا، وزارت دفاع چین امروز یکشنبه در بیانیه ای گزارش اخیر پنتاگون درباره توانمندی نظامی چین و افزایش نیروهای موشکی و هسته ای این کشور را تحریک آمیز و بی اساس خواند و آمریکا را نابودکننده صلح در دنیا توصیف کرد.

وی با اشاره به اقدامات آمریکا در عراق، سوریه، لیبی و دیگر کشورها تاکید نمود: شواهد بسیاری وجود دارد که نشان می دهد ایالات متحده منشاء ناآرامی منطقه ای، بر هم زننده نظم دنیای و نابود کننده صلح در دنیا است.

در بیانیه وزارت دفاع چین مخالفت صریح این کشور با گزارش پنتاگون موسوم به قدرت نظامی چین ابراز شده است.

وو کیان سخنگوی وزارت دفاع چین توضیح داد: این گزارشها از سال 2000 توسعه نظامی سالانه چین را رصد نموده و ادعای تهدید بودن چین را افزایش داده و مدرن سازی ارتش چین را زیر سوال برده است.

این مقام نظامی چین گفت: گزارش مذکور، اتهامات بی اساسی درباره بودجه نظامی چین، سیاست های هسته ای و مسائل تایوان مطرح نموده است.

وی توضیح داد: پیشرفت نظامی چین برای دفاع از حاکمیت ملی، امنیت و توسعه است. این پیشرفت نه یک تهدید است و نه علیه کشورهای دیگر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش وزارت دفاع چین به گزارش پنتاگون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت دفاع چین به گزارش پنتاگون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید