واکنش آژانس امنیت آمریکا بعد از هک وبسایت وزارت خزانهداری

به گزارش وبلاگ املاکیا، آژانس امنیت اطلاعات آمریکا پس از هک شدن وب سایت خزانه داری خواهان قطع برق کامل نهادهای فدرال آمریکا شده بود.

واکنش آژانس امنیت آمریکا بعد از هک وبسایت وزارت خزانهداری

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ املاکیا، شبکه الجزیره اطلاع داد، آژانس امنیت اطلاعات آمریکا پس از هک شدن وب سایت خزانه داری خواهان قطع برق کامل نهادهای فدرال یا دولتی آمریکا شده بود.

شب گذشته هکرهای اطلاعات و ایمیل های وزارت خزانه داری آمریکا را به سرقت برده اند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ املاکیا بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال اینستاگرامی وبلاگ املاکیا بخوانید. (کلیک کنید)

به دنبال افشای این خبر رسانه های آمریکا اعلام کردند این اقدام هکری آن قدر جدی بوده که نشست اضطراری شورای امنیت ملی در کاخ سفید برگزار شده است.

بر اساس اعلام سه نفر از کسانی که آشنا به این حادثه امنیتی هستند این نگرانی در نهاد اطلاعاتی آمریکا وجود دارد که هکرهایی که وزارت خزانه داری و اداره مخابرات و ارتباطات ملی را هدف گرفتند از ابزاری مشابه برای رخنه در دیگر نهادهای دولتی استفاده نمایند. این افراد اسم نهادهای دولتی مورد اشاره را ذکر نکردند.

منابع دیگری اعلام کردند حمله هکری به اداره ملی مخابرات و اطلاعات آمریکا و برنامه آفیس 365 شرکت مایکروسافت انجام شده است.

نکته مهم و قابل تأمل این است که به گفته منابع فوق ایمیل های کارکنان این نهاد اطلاعاتی آمریکا برای ماه ها مورد رصد قرار گرفته است و این موضوع به تازگی افشاشده و احتمالاً در آینده اطلاعات افشاگرانه دیگری از جانب هکرها یا حامیان آنها منتشر خواهد شد.

یکی از افراد مسئول که آشنا به حادثه فوق است و خواست نامش فاش نشود، گفت: هکرها فوق العاده سطح بالا و قادر بودند نرم افزارهای کنترل اصالت برنامه آفیس مایکروسافت را فریب دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش آژانس امنیت آمریکا بعد از هک وبسایت وزارت خزانهداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آژانس امنیت آمریکا بعد از هک وبسایت وزارت خزانهداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید