مقابله با آفت پروانه دُم قهوه ای در مناطق جنگلی آذربایجان شرقی

به گزارش وبلاگ املاکیا، مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل های کشور گفت: مقابله با آفت پروانه دُم قهوه ای در مناطق جنگلی آذربایجان شرقی ادامه دارد.

مقابله با آفت پروانه دُم قهوه ای در مناطق جنگلی آذربایجان شرقی

به گزارش وبلاگ املاکیا به نقل از مهر، داور نامدار، ظهر امروز یکشنبه 28 اردیبهشت در گفت وگو با وبلاگ املاکیا اظهار کرد: بر اساس گزارش ها آفت پروانه دُم قهوه ای که از هفته های گذشته حالت طغیانی در جنگل های ارسباران و مناطق جنگلی شهرستان اهر در استان آذربایجان شرقی داشته تاکید کردیم تا فرایند مبارزه با نظر کارشناسان گیاه پزشکی انجام شود.

مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل های کشور ادامه داد: راضی نیستیم عملیات مقابله با آفت پروانه دُم قهوه ای به خاطر نبود اعتبارات متوقف یا کند شود به همین دلیل اعتبار مورد نیاز برای تسریع و تداوم عملیات مقابله با این آفت تامین می شود.

وی خطاب به پیمانکار عملیات مقابله با آفت پروانه دُم قهوه ای و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی گفت: پیمانکار عملیات مقابله با آفت پروانه دُم قهوه ای بر نیروهای خود بیفزاید تا عملیات سریع پیش رود، چراکه هرگونه تعلل به خاطر نبود اعتبارات خسارت جبران ناپذیری به جنگل ها وارد می کند.

نامدار تاکید کرد: سازمان جنگل های کشور، حفاظت و حراست از جنگل ها و مراتع را جزو اولویت های نخست خود می داند و این نیز جزو اولویت های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی است.

مدیرکل دفتر حفاظت و حمایت سازمان جنگل های کشور اظهارکرد: آفات جزو اکوسیستم جنگل ها است، معتقدیم نباید اکوسیستم جنگل ها و محیط زیست دستکاری شود، به عنوان مثال وقتی آفات در جنگل ها شیوع یافته و موجب طغیان شد و به موجب آن احتمال خسارت جبران ناپذیر وجود داشت سریعاً دست به کار می شویم.

وی شرح داد: در حال حاضر محلول پاشی دستی بدون وقفه در مناطق جنگلی شهرستان اهر در حال انجام است و اگر مشاهده کردیم که تا زمان تعیین شده نتوانیم محلول پاشی را به اتمام برسانیم قطعاً از گزینه های دیگری نیز در رابطه با مقابله با آفت پروانه دُم قهوه ای استفاده می کنیم.

نامدار بیان کرد: از حساسیت و دغدغه و مطالبه گری فعالان محیط زیست و فضای مجازی قدردانی می کنم و خواهشمندم تا در عین حال که مطالبه گری می کنند در کنار همکاران ما باشند چون حفاظت و حراست از جنگل ها و مراتع به تنهایی میسر نمی شود.

منبع: همشهری آنلاین

به "مقابله با آفت پروانه دُم قهوه ای در مناطق جنگلی آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقابله با آفت پروانه دُم قهوه ای در مناطق جنگلی آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید