صنعا: برنامه جهانی غذا به سفارش عربستان یاری ها به ملت یمن را کاهش داد

به گزارش وبلاگ املاکیا، دولت یمن از برنامه جهانی غذا به دلیل سیاسی کاری و رفتن زیر فشار ائتلاف سعودی برای کاهش یاری های بشردوستانه به ملت یمن به موازات حملات نظامی عربستان علیه این کشور انتقاد کرد.

صنعا: برنامه جهانی غذا به سفارش عربستان یاری ها به ملت یمن را کاهش داد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ املاکیا، گروه انصار الله یمن روز چهارشنبه از مخالفت خود با تصمیم برنامه جهانی غذا برای کاهش یاری های بشردوستانه به یمن اطلاع داد.

شبکه تلویزیونی الراستاه یمن در بیانیه ای به نقل از شورای عالی امور انسانی یمن گفت: تصمیم برنامه جهانی غذا در کاهش یاری ها کودتا علیه توافقنامه امضا شده است.

شورای عالی امور انسانی یمن برنامه جهانی غذا و اعانه دهندگان را مسئول تبعات انسانی تصمیم آنها به کاهش یاری ها به یمن خواند و این شورا، برنامه جهانی غذا را مسئول منحرف شدن در راستا اقدامات بشردوستانه در یمن به راستا باج خواهی و تحریک سیاسی دانست.

شورای عالی امور انسانی یمن تصمیم کاهش یاری ها را اهرم فشار کشورهای متجاوز علیه یمن برای در تنگنا قرار دادن ملت یمن به موازات تشدید حملات نظامی علیه آنها توصیف کرد.

شورای عالی امور بشردوستانه یمن از برنامه جهانی غذا خواست یک گزارش اقتصادی مفصل از چیزی که اعانه دهندگان برای یاری به ملت یمن ارائه دادند ارائه دهد و از آن خواست در توافق میان طرفین تجدید نظر کند. این شورا بر ادامه ارائه همه خدمات و تسهیلات مربوط به اقدامات بشردوستانه در یمن تاکید نمود.

جنبش انصار الله یمن روز سه شنبه هم از تصمیم نهادهای سازمان ملل در کاهش 75 درصدی یاری هایشان به یمن انتقاد کرد و گفت نهادهای سازمان ملل یاری ها را از اعانه دهندگان دریافت می نمایند اما مقدار اندکی از آن را تحویل ملت یمن می دهند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "صنعا: برنامه جهانی غذا به سفارش عربستان یاری ها به ملت یمن را کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صنعا: برنامه جهانی غذا به سفارش عربستان یاری ها به ملت یمن را کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید