خبرنگاران کرونا پنجمین شرکت عظیم هوایی دنیا را زمین گیر کرد

به گزارش وبلاگ املاکیا، پکن- خبرنگاران- شرکت هواپیمایی کتی پاسیفیک هنگ کنگ به عنوان پنجمین شرکت عظیم هواپیمایی دنیا خاطرنشان کرد بر اثر شیوع ویروس کرونا خسارت عظیم میلیارد دلاری به این شرکت وارد شده است.

خبرنگاران کرونا پنجمین شرکت عظیم هوایی دنیا را زمین گیر کرد

به گزارش وبلاگ املاکیا این خط هوایی هنگ کنگی روز آدینه با صدور بیانیه ای گفت شیوع ویروس کرونا باعث کاهش شمار مسافران و از بین رفتن بسیاری از فرصت های تجاری برای این شرکت در نیمه اول امسال میلادی شده است به طوری که یک میلیارد و 270 میلیون دلار خسارت دیده است.

این شرکت آورده است کرونا بالاترین میزان خسارات مالی و تجاری را به این خط هوایی در 70 سال گذشته وارد نموده است.

بیانیه می افزاید: کرونا یک بحران جدی برای این خط هوایی ایجاد و کارکرد آن را در کشورهای دیگر نیز به دلیل همه گیری مختل نموده است به طوری که سال ها زمان ضروری است تا اوضاع به حال عادی برگردد و خسارات ذی ربط جبران گردد.

تا قبل از کرونا کتی پاسیفیک یکی از عظیمترین خطوط هوایی آسیا و پنجمین ناوگان عظیم هواپیمایی جهان بود اما تاثیرات بحران کرونا آنقدر سنگین بوده است که احتمال می رود این صندلی را از دست بدهد.

این خط هوایی پس از شیوع کرونا در چین و آلودگی دیگر کشورها به ویروس در نیمه اول امسال میلادی، تنها 4 میلیون و 400 هزار مسافر را جابجا نموده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل 76 درصد کاهش داشته است.

با افزایش شمار مبتلایان و بسته شدن بسیاری از مرزهای داخلی و خارجی، این خط هوایی در ماه های آوریل و می فقط نزدیک به 500 مسافر داشته است این ناوگان هوایی که در یک سال گذشته به دلیل ناآرامی هایی هنگ کنگ نیز با مسائل زیادی روبرو شد احتمال می رود به دلیل تنش ها بین آمریکا و چین همچنان چالش های بیشتری را تجربه کند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران کرونا پنجمین شرکت عظیم هوایی دنیا را زمین گیر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا پنجمین شرکت عظیم هوایی دنیا را زمین گیر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید