خبرنگاران شرایط قرمز کرونا در سه روستای دره شهر ایلام

به گزارش وبلاگ املاکیا، ایلام - خبرنگاران - رییس مرکز بهداشت شهرستان دره شهر از ابتلای 2 نوزاد به کرونا و قرمز شدن شرایط سه روستای این شهرستان خبر داد.

خبرنگاران شرایط قرمز کرونا در سه روستای دره شهر ایلام

دکتر سجاد مظلومی در گفت و گوی خبری گفت: در هفته جاری تست 2 نوزاد در این شهرستان مثبت بوده که کار درمانی آنها در حال انجام است.

وی اضافه کرد: همچنین 2 روستای غربی و شرقی بخش مرکزی شهرستان نیز به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و نیز حضور در مراسمات ختم در شرایط قرمز قرار دارند.

وی یادآور شد: مراودات اهالی یکی از این روستاها باعث شده است روستای سوم نیز در حالت قرمز قرار گیرد.

دکتر مظلومی گفت: با وجود هشدارهای اعلام شده مهمترین عامل شیوع کرونا در دره شهر حضور در تجمعات بخصوص عزاداری و عروسی ها است.

وی گفت: تعداد اعزامی ها هر لحظه بیشتر می شود و اگر مردم رعایت نکنند شهرستان دچار بحران خواهد شد.

وی تاکید کرد: با مصوبه ستاد مبارزه با کرونا هرگونه اعلامیه ترحیم و تسلیت در سطح شهرستان، سایت های خبری، کانال ها و گروهای تلگرامی ممنوع و پیگیرد قضایی دارد.

دکتر مظلومی گفت: همچنین صنوفی که پروتکل ها و فاصله اجتماعی را رعایت نکنند پلمب خواهند شد.

وی از همه ریش سفیدان، معتمدین، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا برای کمک به عدم برگزاری مراسمات ختم و عروسی در این شهرستان کمک خواست.

وی اضافه کرد: تلاش همه ما جلوگیری از شیوع این بیماری است و به طور قطع بدون کمک مردم این کار امکان پذیر نیست.

وی اضافه کرد: باتوجه به قدمت تاریخی فرهنگ مردم دره شهر نباید طوری شود که قانون اعمال محدودیت کند بلکه باید خودمان برای ریشه کنی این بیماری تلاش کنیم.

دکتر مظلومی، یکی از مهمترین و ساده ترین راه های جلوگیری از این بیماری را زدن ماسک عنوان کرد و گفت: از همه همشهریان خواهشمندیم این موضوع را رعایت کنند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران شرایط قرمز کرونا در سه روستای دره شهر ایلام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شرایط قرمز کرونا در سه روستای دره شهر ایلام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید