خبرنگاران عتبات مقدسه عراق در نیمه شعبان گل آرایی شد

به گزارش وبلاگ املاکیا، بغداد - خبرنگاران - حرم های مطهر امام حسین و حضرت ابالفضل العباس سلام الله علیهما در شب میلاد پر برکت حضرت صاحب الزمان (عج) گل آرایی و تزیین شد.

خبرنگاران عتبات مقدسه عراق در نیمه شعبان گل آرایی شد

به گزارش یکشنبه وبلاگ املاکیا، در شب ولادت مسعود حضرت صاحب الزمان (عجل الله فرجه) ضریح های مطهر امام حسین و حضرت عباس علیهم السلام گل آرایی و تزیین شد.

در این شب مردم عراق رسم دارند که به زیارت سید الشهداء رفته و جشن میلاد منجی عالم بشریت را برگزار کنند؛ مقام صاحب الزمان (جایی که منقول است یکی از علما، امام زمان را خواب دید که ایشان در این مکان نماز می خوانند) از جمله مکان هایی است که شیعیان با حضور در آن و روشن کردن شمع و عود و توزیع شیرینی، به جشن و سرور می پردازند.

مردم عراق درحال دود کردن عود

گزارش خبرنگار وبلاگ املاکیا از عراق حاکیست که مردم به پخش شیرینی، شکلات و شربت و همچنین انواع خوراکی های محلی نذری مبادرت می ورزند؛ حضور مردم نیز در حرم های مطهر کربلا با وجود محدودیت های دولت عراق بخاطر کرونا نسبتا زیاد است.

تصویر امروز وبلاگ املاکیا از جمعیت مردم در بین الحرمین

از هفته گذشته و با نزدیک شدن نیمه شعبان، استقرار گشت ها و عملیات جستجوی سختگیرانه و بازرسی پیشگیرانه در مناطق مختلف استان کربلا آغاز شد و وزیر کشور عراق با حضور میدانی به نیروهای امنیتی تاکید کرد که در عین صیانت و تشدید امنیت محورها، در بستن جاده ها (منتهی به کربلا) زیاده روی نکنند.

تصویر منتشره از عتبه حسینی

همچنین فرماندهی عملیات کربلا گفت که ایستگاه های اصلی بازرسی ها در استان برای زیارت دوستداران اهل بیت باز بماند تا دسترسی مناسب به عتبات متبرکه را به مناسبت بازدید از نیمه شعبان تسهیل کنند.

6 استان از 18 استان عراق فردا دوشنبه را به مناسبت جشن های نیمه شعبان تعطیل رسمی گفتند.

حرم امامین عسکریین در کاظمین نیز گل آرایی شده و در حرم های مطهر سامرا نیز جشن هایی اما بصورت محدود برگزار می شود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران عتبات مقدسه عراق در نیمه شعبان گل آرایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران عتبات مقدسه عراق در نیمه شعبان گل آرایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید