حضور داورزنی در AVC نقش مهمی در انتخاب ایرانی ها داشت

به گزارش وبلاگ املاکیا و به نقل از فدراسیون والیبال، در نشست هیات رئیسه کنفدراسیون آسیا برای انتخاب اعضای کمیته های مختلف که روز گذشته (دوشنبه) به صورت وبینار برگزار گردید، ایران صاحب 6 کرسی در کمیته های داوران (فرهاد شاهمیری)، مسابقات (مسعود یزدان پناه)، مربیان (محمود افشاردوست)، اقتصادی (مهدی اسلامی)، ساحلی (کسری غفوری) و پزشکی (غلامرضا نوروزی) شد.

حضور داورزنی در AVC نقش مهمی در انتخاب ایرانی ها داشت

سعید درخشنده عضو سابق کمیته مسابقات AVC، در ارزیابی از انتخابات کنفدراسیون آسیا و کرسی های کسب شده برای ایران، گفت: با توجه به صندلی والیبال ایران در صدر آسیا، میزبانی های کشورمان از رقابت های آسیایی و دنیای و نیز توسعه والیبال ایران در سطح آسیا و دنیا، این انتظار می رفت که در کمیته های مختلف کنفدراسیون آسیا کرسی داشته باشیم.

وی توضیح داد: البته نوروزی و افشاردوست قبلاً هم در کمیته پزشکی و کمیته مربیان حضور داشتند و مجدداً انتخاب شدند. اما نفرات دیگری که از سوی ایران برای عضویت در کمیته ساحلی، مسابقات، داوران و اقتصادی معرفی شدند، اگر انتخاب نمی شدند دور از انتظار بود.

درخشنده به نقش رئیس فدراسیون والیبال ایران در کسب این 6 کرسی اشاره و تاکید نمود: به هر حال حضور آقای دکتر داورزنی در هیئت رئیسه کنفدراسیون آسیا، در این انتخابات موثر بود. ضمن اینکه عضویت دوباره ایشان در هیئت رئیسه FIVB باعث می گردد که حمایت های بیش تری از اعضای ایرانی جدید در کنفدراسیون والیبال آسیا صورت گیرد.

وی کسب کرسی در کمیته اقتصادی کنفدراسیون والیبال آسیا را اتفاقی دانست که برای اولین بار در تاریخ والیبال ایران اتفاق افتاده و اضافه نمود: امیدوارم مهدی اسلامی با توجه به تجربیات خوبی که در این زمینه دارد، بتواند منشا خیر و برکت برای والیبال ایران و آسیا باشد.

درخشنده با اشاره به عضویت 16 ساله خود در کمیته مسابقات کنفدراسیون والیبال آسیا گفت: عضویت در کمیته داوران و مسابقات AVC بسیار مهم است. در حال حاضر شاهمیری و یزدان پناه عضو این دو کمیته هستند و قطعاً می توانند با پیروزیت دوره 4 ساله خود را پشت سر بگذارند و امیدوارم این عضویت در دوره های بعد هم تداوم داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه برای اولین بار است که والیبال ایران صاحب 6 کرسی در کنفدراسیون والیبال آسیا می گردد، توضیح داد: والیبال ایران تا کنون بیشتر از 4 کرسی در آسیا نداشته است. امیدواریم بتوانیم از این کرسی ها حداکثر بهره وری را ابتدا برای والیبال آسیا و سپس برای کشورمان داشته باشیم.

درخشنده در پاسخ به این پرسش که کسب این 6 کرسی چه تاثیری در پیشرفت والیبال ایران خواهد داشت، گفت: مهم ورود و کسب کرسی در AVC بود که نمایندگان کشورمان پیروز به انجام این کار شدند. از حالا به بعد، مابقی کارها به تخصص، مدیریت و کارایی اعضا بستگی دارد و دیگر حمایت در اینجا کارساز نیست. باید نفرات صاحب کرسی، مسلط به زبان انگلیسی باشند، به تخصص رشته مربوطه آگاهی کامل داشته باشند و بتوانند در تصمیم گیری های اساسی که در کمیته ها صورت می گیرد، صاحب نظر باشند.

او اضافه نمود: به عنوان مثال در کمیته داوران نقش شاهمیری می تواند در احقاق حق داوران والیبال ایران بسیار موثر باشد، به شرطی که بتواند بی پروا نظر بدهد و از نظریاتش دفاع کند. کمیته اقتصادی نیز می تواند در مورد وصول طلب های ایران از FIVB و AVC رایزنی کند.

دبیر اسبق فدراسیون والیبال ادامه داد: دکتر نوروزی در حالی به عضویت کمیته پزشکی AVC درآمده که ایشان، پزشک هستند و سابقه ریاست بر فدراسیون پزشکی- ورزشی ایران را هم دارند. بنابراین جا دارد او رئیس کمیته پزشکی کنفدراسیون والیبال آسیا گردد.

به هر حال اعضای ایرانی حاضر در کمیته های AVC می توانند با استفاده از این کرسی ها، نقش موثری در پیشرفت والیبال آسیا و ایران داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "حضور داورزنی در AVC نقش مهمی در انتخاب ایرانی ها داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور داورزنی در AVC نقش مهمی در انتخاب ایرانی ها داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید