بهداشت جهانی: آمریکای جنوبی به کانون جدید ویروس کرونا تبدیل شده است

به گزارش وبلاگ املاکیا، وزارت بهداشت جهانی با تاکید بر اینکه آمریکای جنوبی به کانون جدید ویروس کرونا تبدیل شده است، گفت که اوضاع کرونایی برزیل بدتر از سایر کشورهای آمریکای جنوبی است.

بهداشت جهانی: آمریکای جنوبی به کانون جدید ویروس کرونا تبدیل شده است

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ املاکیا به نقل از رویترز، مایک رایان مدیر امور اضطراری سازمان بهداشت جهانی دیروز در یک نشست خبری بیان کرد که آمریکای جنوبی به مرکز جدید ویروس کرونا تبدیل شده است.

مدیر امور اضطراری سازمان بهداشت جهانی تاکید نمود که از میان کشورهای آمریکای جنوبی، برزیل بیشتر آسیب دیده است و این کشور در حال حاضر آلوده ترین آمریکای جنوبی است.

مایک رایان گفت که بعضی از کشورهای آفریقایی نیز طی هفته گذشته شاهد افزایش 50 درصدی تعداد مبتلایان به ویروس کرونا بوده است.

مدیر امور اضطراری سازمان بهداشت جهانی در عین حال بیان کرد که میانگین مرگ و میز ناشی از ویروس کرونا در کشورهای آفریقایی نسبتا کاهش یافته است.

وی همچنین شیوع ویروس کرونا در قاره آفریقا را که از لحاظ بهداشتی و مراقبت های ویژه و دستگاه های تنفسی مسائل زیادی دارد، نگران کننده خواند.

همزمان، سازمان جهانی بهداشت روز آدینه در بیانیه ای بیان کرد که اکنون به تک تک کشورهای قاره آفریقا سرایت پیدا نموده است و تا به امروز 3100 نفر جانشان را در این قاره از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "بهداشت جهانی: آمریکای جنوبی به کانون جدید ویروس کرونا تبدیل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهداشت جهانی: آمریکای جنوبی به کانون جدید ویروس کرونا تبدیل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید