اقدامات ضدکرونایی گوگل تشدید شد ، حذف برنامه Android Infowars به علت انتشار اطلاعات غلط درباره COVID 19

به گزارش وبلاگ املاکیا، شرکت گوگل تأیید کرد که برنامه Android Infowars را از فروشگاه گوگل پلی حذف نموده است. بنابراین کاربران دیگر قادر نخواهند بود این برنامه را در گوگل پلی جستجو و نصب نمایند.

اقدامات ضدکرونایی گوگل تشدید شد ، حذف برنامه Android Infowars به علت انتشار اطلاعات غلط درباره COVID 19

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، ظاهراً این برنامه به دلیل ویدئویی که الکس جونز از نظریه پردازان توطئه منتشر نموده است حذف شده است.اما تا پیش از حذف این برنامه بیش از 100 هزار نفر این برنامه را بارگیری نموده اند.

سخنگوی گوگل در بیانیه ای به ورج گفت: اکنون بیش از هر زمان دیگر ، مبارزه با اطلاعات نادرست در پلی استور اهمیت دارد و اولویت اصلی تیم ما است. وقتی برنامه هایی را می بینیم که با پخش اطلاعات گمراه نماینده یا مضر ، خط مشی گوگل را نقض می نمایند ، آنها را از فروشگاه خارج می کنیم.

شرکت های فناوری موظف شده اند هر نوع اطلاعات نادرست و گمراه نماینده را از سیستم عاملهای خود حذف نمایند. اطلاعاتی که می تواند منجر به گمراهی افراد شده و نگرش آنها را خراب کند. گوگل یک بخش جستجوی اختصاصی برای ویروس کروا در سیستم عامل جستجوی خود ارائه نموده است که فقط به اطلاعات معتبری مثل منبع مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده متصل است.

گروهی از شرکتها شامل فیس بوک، گوگل، لینکدین، مایکروسافت، ردیت و توییتر و یوتیوب نیز در بیانیه ای در تاریخ 16 مارس اعلام نمودند که مشترکاً با کلاهبرداری و اطلاعات غلط درباره ویروس مبارزه می نمایند. اپل در سپتامبر 2018 برنامه Infowars را از اپ استور حذف نمودهه بود و علت این موضوع را سرپیچی از قوانین اپ استور مبنی بر محدودیت نشر محتوای توهین آمیز اعلام نمود.

منبع: انتخاب

به "اقدامات ضدکرونایی گوگل تشدید شد ، حذف برنامه Android Infowars به علت انتشار اطلاعات غلط درباره COVID 19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات ضدکرونایی گوگل تشدید شد ، حذف برنامه Android Infowars به علت انتشار اطلاعات غلط درباره COVID 19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید