ابلاغ قوانین مقابله با کرونا در استخرها

به گزارش وبلاگ املاکیا، پروتکل های بهداشتی گام دوم مبارزه با کووید 19، فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط و کار در استخرهای شنا، ابلاغ شد.

ابلاغ قوانین مقابله با کرونا در استخرها

به گزارش وبلاگ املاکیا از ایسنا، این راهنما جهت پیشگیری و کنترل کووید 19 برای مدیران، مربیان، ورزشکاران و مراجعان استخرهای شنا بوده و سایر قوانین، آیین نامه ها، مقررات، دستورالعمل های مرتبط با بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای به قوت خود باقی است.

یکی از راه های کاهش مواجهه و قطع زنجیره انتقال ویروس، رعایت فاصله گذاری اجتماعی است و از جمله مواردی که در استخرها باید به آن توجه داشت، رعایت فاصله گذاری اجتماعی به طوری که برای هر نفر از خدمت گیرندگان حداقل چهار مترمربع فضا در نظر گرفته شود.

فاصله فیزیکی مناسب بین تمامی افراد اعم از کارکنان، مراجعه کنندگان به میزان حداقل دو متر رعایت شود و در هنگام صحبت کردن فاصله حداقل دو متر فاصله وجود داشته باشد.

از ورود افراد بیمار یا مشکوک به بیماری به استخرهای شنا ممانعت بعمل آید و فروش بلیط به صورت الکترونیک و اینترنتی انجام شود، همچنین در هنگام فروش بلیط کنترل کارت ملی با اتصال به سامانه ماسک انجام و برای افراد مبتلا بلیط صادر نشود.

فعالیت استخرهای شنا به صورت شیفتی و حداکثر دو ساعت در هر شیفت مجاز و برگزاری هر گونه تجمع ممنوع بوده و جمعیت خدمت گیرندگان در مناطق زرد حداکثر 30 نفر و مناطق آبی حداکثر 50 نفر است.

برای انجام نظافت و گندزدایی استخرهای شنا لازم است بین سانس ها نیم ساعت فاصله در نظر گرفته شود و مسئولان بوفه ها موظفند، پس از هر شیفت فعالیت، سطوح تماس و وسایل مربوطه را شستشو و گندزدایی کنند، همچنین باید رختکن، دوش و حمام به طور مستمر گندزدایی شود.

در عین حال هنگام گندزدایی و نظافت، سالن ها باید خالی از افراد بوده و درها و پنجره ها باز گذاشته شوند و جهت تهویه بهتر هواکش نیز روشن باشد و از تِی مخصوص فقط برای گندزدایی مکان هایی که امکان آلودگی وجود دارد استفاده شود.

به تازگی و به دنبال تایید و ابلاغ پروتکل های بهداشتی گام دوم مبارزه با کووید 19(کروناویروس) فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط و کار در استخرهای شنا از سوی وزارت بهداشت به وزارت ورزش و جوانان ارسال و فدراسیون پزشکی ورزشی نیز این پروتکل بهداشتی را به روسای فدراسیون های ورزشی و ادارات کل ورزش و جوانان و هیات های پزشکی ورزشی استان ها ابلاغ کرده است.

برای مشاهده متن کامل پروتکل های بهداشتی گام دوم مبارزه با کووید 19(کرونا ویروس)، فاصله گذاری اجتماعی و الزامات سلامت محیط و کار در استخرهای شنا، اینجا کلیک کنید.

منبع: جام جم آنلاین

به "ابلاغ قوانین مقابله با کرونا در استخرها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ قوانین مقابله با کرونا در استخرها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید